Сакам да кажам/Сакам да прашам

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Пастрмајлијада, Питијада, Компиријада, Фишфингеријада....

Леб и игри... леб и игри за сите.

Ах да, ќе забораев.
Го*нојада. :zelen
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Google translate вика првата била "O God I seek refuge from the cursed devil" (ова Шејтан ќе да е, ама така го преведува), а втората Allah Akbar.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
@Abraxas може ќе знаеш да ми кажеш кој ги користи сликиве?
Мухаџедини или обични муслимани?
Некоја посебна групација?
Па неможеш да ги разграничиш според одреден стих од куранот или цитат. Тоа е исто како некој да постира цитат од евангелие од Лука и да праша дали цитатот го користат само католиците, само протестантите или само православните. Сите тие го читале и користеле тоа евангелие, но начинот на кој го интерпретираат ги разликува.
Тоа што ги прави радикалите радикали е нивното интерпретирање на тие стихови и пораки, а не и самите текстови.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
35
Ако некој знае да помогне пробав да чекирам повратен билет преку Wizz Er од скопје до германија и назад. Внесов дебитна виза картичка на стопанста банка(има повеке од доволно на неа во однос на билетот). На крајот од апликацијата до цената на билитот ми пишува во заграда Одбиено. Прашањето ми е некое чаре дали може на истата резервација само да се вметне виза електрон само за интернет плакање и да се плати преку неа (оваа картичка е на брат ми ). Помош кој знае нека помогне ако сака. Благодарност !
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Ако некој знае да помогне пробав да чекирам повратен билет преку Wizz Er од скопје до германија и назад. Внесов дебитна виза картичка на стопанста банка(има повеке од доволно на неа во однос на билетот). На крајот од апликацијата до цената на билитот ми пишува во заграда Одбиено. Прашањето ми е некое чаре дали може на истата резервација само да се вметне виза електрон само за интернет плакање и да се плати преку неа (оваа картичка е на брат ми ). Помош кој знае нека помогне ако сака. Благодарност !
Со картичка од стопанска неможеш да плаќаш на интернет и во странство, ако имаш од тутунска со неа ќе можеш.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Вечер пивото ќе биде во твоја чест, а некој ден ќе пиеме пак заедно.
Until then...
 
Последна промена од модератор: