Скорешна содржина од Marcello

 1. Marcello

  Влатко Лозаноски

  Jaс премногу му ги сакам неговите песни. Не знам јас не гледам кај него филмање како што тоа го пиша dovefox дури и доста скромно ми делува Влатко, Последната негова песна која влезе прво место во тренд на Јутјуб
 2. Marcello

  Влатко Лозаноски

  Зошто гаден карактер ?
 3. Marcello

  Влатко Лозаноски

  Од Википедија — слободната енциклопедија Влатко Лозаноски - Лозано е македонски пејач. Роден е на 27 јуни 1985 година во Кичево. Заедно со Есма Реџепова, ја претставувал Македонија на Евровизија 2013 година во Малме, Шведска. Негов прв јавен настап беше како член на македонското талент шоу Мак...
 4. Marcello

  Влатко Илиевски

  Со доста закаснување на форумов ќе ја искажам почита кон Влатче. На моменти ми беше антипатичен, но сепак сум му ги сакал некој од неговите песни поготово оние од неговиот прв албум кој го имам дома оргинал купено. Човекот каков таков сигурно си имал проблем и наместо да пробува да го решава...
 5. Marcello

  1 телевизија (1tv.mk)

  Meне Сергеј ми е претерано малку со критикувањето. Разбирам на моменти глуми, пука балони, се потресува, паѓа во несвести, божем се јавува на мерлинка, Бритни, Анџелина Џоли за да биде интересно за гледање ама сепак мене не ми е интересно и премногу ми е глупирање сето тоа. Наместо да каже што...
 6. Marcello

  Списанија

  Не знаев каде да ја отворам оваа тема и решив тука во Хоби затоа што и тоа некако прераснува во хоби со тоа што се собираат броеви од едно списание и се прави колекција. Јас во мојот досегашен живот кога се запознав со списанијата почнав да купувам се и сешто. Секоја фаза од животот ме...
 7. Marcello

  1 телевизија (1tv.mk)

  Ја гледа некој телевизијава тука од форумов ? Гледам ретко се коментираат теми за телевизија. Моментално имаат доста новости. Ново студио, нов концепт, водители плус вработија во телевизијава па тука се Александар Чомовски, Борјан Јовановски, Сашо Ордановски... Почнаа да се емитуваат и на...
 8. Marcello

  Македонска музика

  Еве 2018 сме и не умира македонската музика. Можеби нема голема слушаност но сепак колку толку се ажурира со нови песни. Не е нешто сјајно но се наоѓа и интересно за слушање, сепак вкусови се во прашање. Нешто ново со доста гледаност и слушаност на Јутјуб Сепак мора да се даде на внимане на...
 9. Marcello

  Дали сакате деца?

  Сакам деца и цел ден да ме оставиш со деца јас би играл со нив како да сум нивна возраст. Би сакал да имам свој деца, ама сеуште немам девојка за озбилно а веќе треба да имам со мојве начукано 28 години,
 10. Marcello

  ТВ Нова - информативна телевизија

  После пауза програмски и само репризирање програма па потоа обиди колку толку да заживее телевизијава сепак одлучено стечај и АААВМУ (Агенција за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги) ќе покрене постапка за да и се одземе дозволата. http://avmu.mk/вонреден-административен-надзор-врз-2/ На...
 11. Marcello

  М24- македонска музичка телевизија

  Ќе може ли да се избрише темава бидејќи ова не се реализира воопшто ?
 12. Marcello

  Бумбари

  Интересна серија како за тоа време. Дали на Тони од оваа серија му е прекарот Шанац или пак од одамна му е ?
 13. Marcello

  Дали сте задоволни од понудената програма на Македонските Телевизии?

  За America's next top model треба пари и добра организација. Треба менаџери кој после ќе се грижат за тие модели убави девојки да имаат модна кариера. И не само за ова шоу туку и за ред други парата е големиот проблем, можноста за тоа да се реализира целосно како што е на тие странски телевизии.
 14. Marcello

  1 телевизија (1tv.mk)

  Почнуваат со серии. Тhe Bridge - Мостот почнува на 07.05 понеделник 19 и 45. Го земале Јово Брамс да им чита промо. Јово Брамс е доста познат по неговиот глас во многу македонски реклами. Оваа серија скоро ја емитуваше и МРТ 1.
 15. Marcello

  1 телевизија (1tv.mk)

  Таман си помислил нешто поиинакво можеби ќе понудат и ете го Сашо Ордановски да не трујат со политиката заедно на чело со уредникот Ацо Кабранов. Јас разбирам дека треба политика ама премногу веќе наназад неколку години не отруја и ни ги полнат главите се повеќе и повеќе. Човек не може да си ја...