1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Влатко Лозаноски

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Marcello, 21 октомври 2018.

 1. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  [​IMG]
  Од Википедија — слободната енциклопедија

  Влатко Лозаноски - Лозано е македонски пејач. Роден е на 27 јуни 1985 година во Кичево. Заедно со Есма Реџепова, ја претставувал Македонија на Евровизија 2013 година во Малме, Шведска.

  Негов прв јавен настап беше како член на македонското талент шоу Мак Ѕвезди во септември 2007 година. Еден месец подоцна, тој доби гран при награда на првиот Македонски Радиски Фестивал наречен Ѕвездена ноќ. Ја пееше песната Врати ме, што воедно е и неговиот прв сингл, додека негов втор сингл е Обичен без тебе. Во октомври 2008, со неговиот трет сингл Времето да застане ја доби наградата од жирито на фестивалот Макфест, најпрестижниот фестивал во Македонија. Во 2009 учествуваше во македонскиот избор за песна на Евровизија со песната Блиску до мене и се пласираше четврт. Во јуниистата година настапи на фестивалот Pjesma Mediterana во Будва, Црна Гора. Во јули, пак, настапи на фестивалот Slavianski Bazar во Витебск, Белорусија каде доби втора награда. Следно, заедно со Магдалена Цветкоска, со песната I'm your angel настапи на фестивалот Golden Wings во Молдавија, каде го освоија второто место. Неговиот прв албум се појави во 2010 година. Истата година учествуваше на македонскиот избор за песна на Евровизија со песната Летам кон тебе, но го освои четвртото место.

  Албуми

  Лозано 2010
  [​IMG]

  Преку седум мориња
  2012
  [​IMG]


  Евровизија
  [​IMG]
  If I Could Change The World
  If I Could Change The World (Latin version)
  If I Could Change The World (Club Remix)
  Pred Da Se Razdeni
  Pred Da Se Razdeni (Club Remix)
   
 2. dovefox

  dovefox Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  19
  Не е лош пејач,ама има гаден карактер.
   
 3. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Зошто гаден карактер ?
   
 4. dovefox

  dovefox Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  19
  Многу се филмаше дека е голема ѕвезда.
  Драган Вучиќ го потсети дека он му помогнал да влезе во музичките води и да не се замислува дека е Тоше Проески затоа што не е.
  Па,сакаше големи суми да му плаќаат. |-(
  Дури лани почна некое поасално однесување да прикажува. :eek
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Jaс премногу му ги сакам неговите песни. Не знам јас не гледам кај него филмање како што тоа го пиша dovefox дури и доста скромно ми делува Влатко,

  Последната негова песна која влезе прво место во тренд на Јутјуб
   
 6. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Вака незнам каков е, ама ми делува океј. А песните негови многу ми се свиѓаат.
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dovefox

  dovefox Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  19
  Сега е поприземјен.Претходно не беше.
   

Сподели: