Судбина

Анчи1

Нов член
30 мај 2012
13
12
3
Не верувам во судбина, секој сам си ги крои работите и сам си го бира патот по својот живот :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
судбина го нарекувате она што викаат
( пишано ни е во гоподовата книга ) ???
Детерминизам,предодреденост дека нештата се случуваат по редослед однапред познат на некој поголема сила или како сакаш наречи ја
Не верувам во судбина, секој сам си ги крои работите и сам си го бира патот по својот живот :D
Немам да зборувам од лично искуство, но мојата најдобра другарка ми рече дека дедо и еден ден пред да почине се средил, избричил и бил невообичаено тивок иако тоа баш и не го правел. Кој знае.. :D

Овој пост е твој и ти е контрадикторен
 

Анчи1

Нов член
30 мај 2012
13
12
3
Детерминизам,предодреденост дека нештата се случуваат по редослед однапред познат на некој поголема сила или како сакаш наречи ја

Немам да зборувам од лично искуство, но мојата најдобра другарка ми рече дека дедо и еден ден пред да почине се средил, избричил и бил невообичаено тивок иако тоа баш и не го правел. Кој знае.. :D

Овој пост е твој и ти е контрадикторен

Јас воопшто не напишав дека верувам во тоа, плус каква врска има тоа со судбината?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,927
1,133
некаде во длабочините на темнината
Јас воопшто не напишав дека верувам во тоа, плус каква врска има тоа со судбината?
да се сложувам со прашањето...
али одговорот ке биде
( тој осекал дека ке умре па така направил )
тогаш ај кажете еве кога јас ке умрам или шо следува утре чим судбитана ни суди :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Анчи1

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
да се сложувам со прашањето...
али одговорот ке биде
( тој осекал дека ке умре па така направил )
тогаш ај кажете еве кога јас ке умрам или шо следува утре чим судбитана ни суди :)
Ај ќе ти дадам краток филм нека не те мрзи изгледај го па ќе збориме
И кои сме ние да ти кажеме м?
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
а добро еве и да го гледам
ја се прашуам до кога документарките ке го перат умот на народот ???
Па јас ти давам нешто да гледаш,да можеме да дискутираме ти нешто со перење на мозоци и документарци ми збориш како да ти давам оние Зитгис или како и да се викаа,вака не знаеш на што целам чим ти дадов да гледаш за Баба Ванѓа
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Секој сам си ја крои судбината,а оние фрази судбина што да се прави и сл. се само изговори..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: simplicity013 and Nighty