Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Што да правам со тебе бе девојче?
Зашто ме ставаш во ваква комплицирна ситуација каде што како и да постапам ќе биде погрешно?
Не знам ни дали воопшто заслужуваш втора шанса...можеби секој заслужува ама незнам дали би ти ја дала тебе...
Ја изневери мојата доверба која никогаш повеќе нема да ја имаш.
Само не ми е јасно како толку лесно помина низ се ова иако ти си крива за се..
Уште имаш лице и храброст после се, да кажеш дека сакаш да дојдеш на мојот роденден?
Да се соочиш со оние со кои што до пред некое време беше неразделна а откако се појави љубовта на твојот живот почна да плукаш по нив?
3 месеци никаде те немаше, бев небитен фактор во твојот живот и сега одеднаш сфати дека не е убаво ова и ти требам?
Многу прашалници,а никакви одговори...:x
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: smeker, Sugar and parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
...сфе сам га читаја
брииииии ама идеф кикирики сс онуј жуту олд скул бонбону, лимоне(италијанска бонбона) беше нели : ) hhh здрао даре и кикириите на даре : )
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,194
1,123
Скопје
Вреѓаат сега, болна сум била, напатена уф се изнервираа јас од тоа се хранам јбг таков им е паметот
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,091
1,093
Скопје
Вреѓаат сега, болна сум била, напатена уф се изнервираа јас од тоа се хранам јбг таков им е паметот
Немаат попаметна работа.....Остај ги нека зборат очигледно само тоа и можат ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Natenceto and smeker

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Сакам да кажам дека вечерва ми е Тоше најт! и убаво ми е,ме разнежнува и ми дава мир на душава кога го слушам (hug) Тоше мој Те сакам !
i7p-to10.jpg
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Колку 2-3 реченици можеле да те сменат. :|
Се колнам, до пред половина саат се јадев за некои работи, откако мајка ми ми ги кажа тие неколку збора, пак се јадам за истите работи, ама во спротивна насока. Не знам ни да објаснам.
Зарем е можно толку да сум била себичен слепец...(worried) :x
I'm sorry...:place
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,194
1,123
Скопје
Колку 2-3 реченици можеле да те сменат. :|
Се колнам, до пред половина саат се јадев за некои работи, откако мајка ми ми ги кажа тие неколку збора, пак се јадам за истите работи, ама во спротивна насока. Не знам ни да објаснам.
Зарем е можно толку да сум била себичен слепец...(worried) :x
I'm sorry...:place

Исто ми се дешава и на мене
 
Статус
Затворена за нови мислења.