Македонски урбани легенди

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
И јас истиот ден кога ја посетивме Зелената Куќа имавме лош настан.. Не ни мислам да ја посетам пак! :eek:
Де бе:eek
И јас ја имам посетено куќава ама ништо не ми се десило
Иначе имам желба навечер да отидам да видам дали стварно има нешто:eek:
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Де бе:eek
И јас ја имам посетено куќава ама ништо не ми се десило
Иначе имам желба навечер да отидам да видам дали стварно има нешто:eek:
Бегај де навечер има наркомани.:eek: Ако си со друштво и можете да се одбраните појдете.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and Aaliyah

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Во зелената куќа во пржино порано влегувавме неколку пати да видиме како е, внатре е опасно да не се пропадне в старите подови, да не падне нешто врз глава или да не се нагази некоја игла од наркоманите. Искрено морничаво е внатре, ама сепак тоа доаѓа од гледање филмови кои ни ја поттикнуваат фантазијата, сепак е куќа во готски стил што е реткост кај нас. А имаше муабети демек ако со камера снимаш внатре (особено навецер) со голо око нема да се види ама на камерата ќе се појават некакви силуети. Не викам дека нема ништо, туку само дека сите што одат очекуваат да видат нешто ради фактот што куќата е напуштена и необична.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and JaMi

efederer

Админ
Член на администрација
2 октомври 2011
156
256
1,063
Зеленава куќа ми е во маало цело детство трчајќи поминувавме покрај неа :) Кога се охрабривме влегувавме внатре и си игравме приватни детективи, пуна е со лилјаци и шприцеви. Се спомнуваше дека сакаат да ја срушат бидејќи не се знае кој е сопственикот. Денес комшискиве деца гледам одат таму да играат табла :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Зеленава куќа ми е во маало цело детство трчајќи поминувавме покрај неа :) Кога се охрабривме влегувавме внатре и си игравме приватни детективи, пуна е со лилјаци и шприцеви. Се спомнуваше дека сакаат да ја срушат бидејќи не се знае кој е сопственикот. Денес комшискиве деца гледам одат таму да играат табла :)

Не знаеме да го цениме и тоа малце што го имаме..
Да беше ова во Америка ќе се реконструираше и ќе се направеше атракција одма и сите одколу ќе ќаруваа од авантуристи кој се жедни за вакви приказни. Малце подоле ти се наоѓа и куќата каде што е снимано Викенд на Мртовци, за жал и таа пропаѓа и пополека ја снаоѓа истата судбина...
 

X_Men_

Нов член
19 февруари 2012
22
7
3
28
Имам слушнато и за куќава што е оваа како замок..Пред некое време ,не се сеќавам на која тв беше, даваше интервју Константин ,не се сеќавам на презимето(порано водеше некоја емисија за духвони работи,така нешто) снимаа во куќата и кажуваше дека има некои духови.некои паранормални работи.И демек ќе снимале навечер со посебни некој камери.(топлотни,разни чуда и апарати) да докажат дека постоеле такви работи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Имам слушнато и за куќава што е оваа како замок..Пред некое време ,не се сеќавам на која тв беше, даваше интервју Константин ,не се сеќавам на презимето(порано водеше некоја емисија за духвони работи,така нешто) снимаа во куќата и кажуваше дека има некои духови.некои паранормални работи.И демек ќе снимале навечер со посебни некој камери.(топлотни,разни чуда и апарати) да докажат дека постоеле такви работи.
е па за ова јас пишував погоре на мтв беше во емисијата талкачи мислам се вика.. ама појке беше глупости отколку нешто паметно и интересно...
 

X_Men_

Нов член
19 февруари 2012
22
7
3
28
А исто имам слушано и за девојкава на патот за накај Маврово..(колку е вистина) а за дечково со јакната и фустанот ја знам следната верзија....Исто така сретнал некоја девојка, мислам бил таксист и кога ја однел девојката дома таа го поканила на кафе..откако го испиле си заминал човекот и ги заборавил клучевите,Се цратив да ги земе но не отварал никој ,комшииве кажале дека имало некоја девојка која е умрена која живеела во тој стан.Викнале полиција влегле со сила а на масата имало две жешки кафиња..