Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
продавам три броја од One....тазе купени...неотворени.....
сакам да кажам дека има тема за мали огласи :mstickle

Вие двете стварно ке ме збуните,исто ко melpomena и parvati :eek
ти сеа не примети ?! вчерја бевме Јами двете сеа сме Кити двете :giggle
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Него направив рекорд.4 недели од како ја немам пеглано косата ,ова ке мора да се запише некаде.:)

Леле јас не памтам кога ја пеглав последно, пред Нова Година беше сигурно... На себе не личам повеќе. |-(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
ти сеа не примети ?! вчерја бевме Јами двете сеа сме Кити двете :giggle
Абе и вчера приметив ама...мислев ке се смените :D
Леле јас не памтам кога ја пеглав последно, пред Нова Година беше сигурно... На себе не личам повеќе. |-(
Браво,издржи...зошто колку повеке ја гореш толку поспоро ти расте косата...Мојата не мрда никаде,мора сешто да ставам за да ми расте :/ а еве неделава пак морам да ја горам. |-(Пуста ретро фризура и пеглана :mad:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Браво,издржи...зошто колку повеке ја гореш толку поспоро ти расте косата...Мојата не мрда никаде,мора сешто да ставам за да ми расте :/ а еве неделава пак морам да ја горам. |-(Пуста ретро фризура и пеглана :mad:

Остај веќе, неколку години ми е истата должина од шо ја пеглав константно. А многу сакам да ја пораснам и затоа сега не ја чепкам ич и стојам подалеку од огледала пошо коќе си ја видам виткана ме фаќа нервоза. :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Остај веќе, неколку години ми е истата должина од шо ја пеглав константно. А многу сакам да ја пораснам и затоа сега не ја чепкам ич и стојам подалеку од огледала пошо коќе си ја видам виткана ме фаќа нервоза. :giggle

Tие што имаат виткана коса сакаат права и обратно...Ако ти е за утеха веке мојата една ипол година е до рамењата :D Почнав да користам сеакви масла па ке видиме што ке биде :giggle
Гледај што повеке да ти е врзана,слуишам побрзо растела :D
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Tие што имаат виткана коса сакаат права и обратно...Ако ти е за утеха веке мојата една ипол година е до рамењата :D Почнав да користам сеакви масла па ке видиме што ке биде :giggle
Гледај што повеке да ти е врзана,слуишам побрзо растела :D

Ама не ми стои мене виткана. (shake) И врзана многу мразам, ама зимава најчесто така ја носев... Некои викаат дека многу се оштетувала ако е нон-стоп врзана. Да не знаеш на кого да му веруваш.
Ако има нешо стварно шо помага за побрзо растење, кажувај те молам. :)
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Немат да филозофирам многу, се надевам дека брат ми ќе се покажи во најдобро светло од септември, па дај Боже за некоја година и во прв тим да го гледам.
Ќе ја додадам сликава за крај.
fc,220x200,white.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor
Статус
Затворена за нови мислења.