Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно

:*(hug)
Сакам да кажам дека додека на некои луге овие работи им се клишеа и лигавење за некои овие работи се поучни во животот
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN and JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
ryan-and-bethany-by-kubota-224.jpg
ryan-and-bethany-by-kubota-107.jpg
ryan-and-bethany-by-kubota-088.jpg
ryan-and-bethany-by-kubota-317.jpg
:*(hug)
Сакам да кажам дека додека на некои луге овие работи им се клишеа и лигавење за некои овие работи се поучни во животот
мислам дека зборовите се сувишни....кој има чувства ќе почуствува... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blondie and melpomena

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
СДКД
Кога ќе добиете шанса да направите нешто добро за луѓето ... тоа и направете го. Верувај дека многу ќе допре до нивните срца.Кога нема да бидете во нивна близина, тие секогаш ќе се сеќаваат на вас. Верувај дека многу ќе им недостигате во тие моменти.Секогаш бидете спремни да помогнете некому, да промените нечиј живот ... И тогаш ќе бидете сакани многу повеќе отколку што ќе очекувате ... Зашто среќата не се бара, среќата се дава ... со тоа ќе станете искра надеж кои некои единствено ќе ја имаат, а вие ќе бидете бескрајно СРЕЌНИ :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blondie and melpomena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
СДКД
Кога ќе добиете шанса да направите нешто добро за луѓето ... тоа и направете го. Верувај дека многу ќе допре до нивните срца.Кога нема да бидете во нивна близина, тие секогаш ќе се сеќаваат на вас. Верувај дека многу ќе им недостигате во тие моменти.Секогаш бидете спремни да помогнете некому, да промените нечиј живот ... И тогаш ќе бидете сакани многу повеќе отколку што ќе очекувате ... Зашто среќата не се бара, среќата се дава ... со тоа ќе станете искра надеж кои некои единствено ќе ја имаат, а вие ќе бидете бескрајно СРЕЌНИ :)
Сакам да кажам така е миличка....само уште сакам да додадам дека,кога правите добрина не барајте ја за возврат,така ем нема да бидете разочарани и секоја возвратена добрина ке ви се чини голема како планина па макар и колку таа мала била.
Давањето не значи барање за возврат.Работите што се даваат од душа ја хранат истата без да бидат возвратени.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
СДК .... облеквам пижами, легвам в кревет...... апсолутно совршенство наредниве неколку сати.... :sleep
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сакам да кажам, Водњанска конечно го смени тој аватарот нејзин. Овој е неспоредливо подобар од претходниот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.