Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Каков е животот. Си игра со нас како да сме негови марионетки. Денес среќни, утре тажни, денес живи, утре мртви...
Замина еден мој драг школски другар, или како што напиша еден соученик „денес не остави нашиот брат“...
Го голтна чумата на 21от век-ракот.
Дефинитино ова беше најлошиот Велигден во мојот живот.
Премногу тага, болка, смрт и загуби...
Господ, ако некаде постои и гледа кон земјава, не е фер...
И замисли го кријат лекот а го знаат:(
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,068
113
Скопје
www.statik-group.com
Денес денот ми е хаотичен.Добив сосема неочекуван повик од особа која сосема неочекувано се потруди да го разубави мојот веќе ужасен ден.Дојде на работа.
Ми подари нешто.Знаев дека ќе ми донесе нешто, и ме погоди во срце.Знаев дека е внимателна и дека нешто и значам.
Си ја засакувам онака..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
И замисли го кријат лекот а го знаат:(
Ужасно и моронски е тоа... Додека луѓе умираат за болест за која, ете, се најде лек, тие го кријат зашто не можеле да го патентираат и ќе немаат профит од него...
Тоа е. Живееме откружени со материјалисти...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Ужасно и моронски е тоа... Додека луѓе умираат за болест за која, ете, се најде лек, тие го кријат зашто не можеле да го патентираат и ќе немаат профит од него...
Тоа е. Живееме откружени со материјалисти...
Cruel reality of capitalism. Мора секако да се профитира, ако треба и со човечки животи. И после Хитлер бил фашист. Овие што се?
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Cruel reality of capitalism. Мора секако да се профитира, ако треба и со човечки животи. И после Хитлер бил фашист. Овие што се?
Истото, само скриени под маската на една од најхуманите професии за човештвото, медицината...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
сдк

песнава е преубавааа и цело време ми е на рипит :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,194
1,123
Скопје
СДП уствари незнам колку е дозволено ова. Дали некој сака да се зачлени во Орифлеим? Да заработува за себе и да си зима подароци? Исто така сдп дали има некоја од Скопје- Куманово што работи со Авон? Ми требаат некои ствари.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Сакам да кажам на кој му се игра табланет во парови и е регистриран на тој сајт нека пише инбокс кај мене
 
Статус
Затворена за нови мислења.