Непристоен предлог

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Колкуа квази-реторски звучи: Сакаш да имаш секс со мене?
Додади....ма што ке ни фали,така добро ке те ....што ке сакаш пак.Знам јас дека ти фали тоа.Ваков како мене не си ни имала....и ред многу со сочни муабети кои да се кажани на малку поинаков начин можеби дури и би годеле;).Однапред кажува колку е добар ама ете за боља на вистината така му испаднало од склоп на околности веке една година нема водено љубов со никоја:rofl.Се прашувам да не има подзаборавено дали е толку добар или не,и нели за тоа треба другата страна да каже а не тој;)
Навремето овие работи имаа сенс или пак јас сум се сменила:rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: N|ghtmare_f

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Додади....ма што ке ни фали,така добро ке те ....што ке сакаш пак.Знам јас дека ти фали тоа.Ваков како мене не си ни имала....и ред многу со сочни муабети кои да се кажани на малку поинаков начин можеби дури и би годеле;).Однапред кажува колку е добар ама ете за боља на вистината така му испаднало од склоп на околности веке една година нема водено љубов со никоја:rofl.Се прашувам да не има подзаборавено дали е толку добар или не,и нели за тоа треба другата страна да каже а не тој;)
Навремето овие работи имаа сенс или пак јас сум се сменила:rolleyes:
Не сакам да ги читам , а не пак да ги користам.:kaka
Зарем ќе ја убедувам некоја во нешто, можам да се потрудам да посака но да ја убедувам нема шанси.
Нареден пат послужисе : на дела паѓам не на зборови.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не сакам да ги читам , а не пак да ги користам.:kaka
Зарем ќе ја убедувам некоја во нешто, можам да се потрудам да посака но да ја убедувам нема шанси.
Нареден пат послужисе : на дела паѓам не на зборови.
знам со што да се послужам,сепак мило ми е што се разбравме конечно околу и за што се работи како непристоен предлог на темава:wub
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Нит сум дал таков предлог, нит ми дале :D, а искрено не ни верував дека било толу распространето.
Па ја ќе умрам од срам пред да и кажам такво нешто на девојка :trepka
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Некако ми се чини дека сите што разменуваат мислења на темава се постари од мене барем некои 4-5 години... еквивалентно на тоа се и поискусни сигурно ама еве јас од моја гледна тчка ќе кажам дека за мене непристоен предлог е и кога некој дечко што само што сум го запознала во кафич,дискотека или слично ме вика кај него дома, а многу пати ми се има тоа случено и се чувствувам лошо.. како да проценил дека лесно може да ме легне па ќе ме носи дома или што?!
а некои па биле и многу директни... а на таквите само сум им завртувала грб и не сум ги удостојувала со било каков одговор : )
Ама не се оградувам од тоа дека некогаш не би дала или прифатила таков предлог ако ептен ми се допадне дечкото и ако едноставно ми се сака : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: VULKAN-PEPEL

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
непристоен предлог имав од една другарка што мислев дека ми е другарка ме повика кај неа на :kafe и јас бев малку зачуден кога ја видов на кој начин беше облечена излезе во бањарка цела среќа што во моментот во новчаникот имав дурекс инаку до сега ке си ја удирав :banghead не за друго за една вечер беше работата а јас:D на млади години да чувам деца не:nah :frantic
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Нит сум дал таков предлог, нит ми дале :D, а искрено не ни верував дека било толу распространето.
Па ја ќе умрам од срам пред да и кажам такво нешто на девојка :trepka
Ти нема да умреш од страм од причина што тебе културата не ти дозволува да некому дадеш таков предлог.
Некои луге се едноставно израснати во таква околина каде што тие предлози се сосема нормална работа,па во иднина на било каква личност и да налетат го користат истиот пристап.
За нив е тоа нормално пристапување.

Вика,јас и нудам да се плеснеме а она ми филозофира.А не е лошо да се подразмисли зошто таа или тој филозофира.
Тој не е п***р ако и исфилозофира на некоја девојка во ублажена форма одбивајки ја.
Таа не бара некого за мажење ако му дава индиректно до знаење дека не е заинтересирана за такви предлози.


Додуша не дека имам против нечиј стил на пристапување,па и макар како непристоен предлог,што би рекол Мајорот,сељачизам.
Но кога ке наидам на реакција после мојот одговор,од типот ај не ми филозофирај,е тогаш си викам,или треба да му возвратам во негов стил за да ме разбере или не гледам друго решение.
Но со самото тоа треба да бидам нешто што јас уствари и не сум.
А за да си ги менувам моите навики,погледи,начини на изразување....за да парирам соодветно на нечии непристојни предлози,немам намера.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo