Квалификации за ЛОИ (ракомет)

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
И за Кире Лазаров немаш забелешки?:):banghead
Секогаш Чучко ни е крив за нашите грешки или нашата немок:)...бре што народ сме,не знаеме ни реално пораз да трпиме.....ама ке победимееее
Имам и за Чире, но сепак тој неодамна премина од најдобар во просечен играч, и не очекувам премногу од него.
Абе губи Борко на концентрација. Нормално дека е подобар, ама и Ангелов не се дава. А вчера Борко каков беше испотен и изгубен. Може да го одмори на некоја минута, и онака судиите теко дека ќе ни дозволат победа.
Ете зошто не се согласувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
А Борко подобро мислиш дека ќе направеше? И Ангелов доста одбрани. Исти калибар се. Нијанса разлика.
Никој не ни е крив што Андерсон си ја има раката и за ударање и за голови.

Нашиве бре во одбрана ги гушкаат буквално, а нивнине се тепаа. Напад - млитав, млитав...у пм. Кире па немој да додаде топка некому, ќе шутира макар и 12ка, битно он шутирал.
Кога ќе научат ко мажи да се бранат и да напаѓаат, ќе ги кабатиме судиите. (Не дека немаа голем удел, ама сепак.)
То е. Тапа бевме. Летви. На здравје.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Заслужено изгубивме
-.- Глупости....По што го забележа тоа...По тоа што машки се бореа и оставија срце на терен,по тоа што изгинаа и се здобија со милон победи , по тоа што и кога губеа одеа со сето свое срце и последни атоми на сила да дадат барем еден гол...Или пак со тоа што играа праведно а не грубо за да им ги повредат играчите:unsure

Се борат со сето срце за малечква наша државичка за дома да кажат дека не ги бидува....Не заборавајте...Дека беа домаќини,дека тоа е Шветка која била светски,европски,олимписки шампион...И нивната игра на олимписки ке ја спречи некоја си Македонија штотуку испрканата земја....
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
А Борко подобро мислиш дека ќе направеше? И Ангелов доста одбрани. Исти калибар се. Нијанса разлика.
Никој не ни е крив што Андерсон си ја има раката и за ударање и за голови.

Нашиве бре во одбрана ги гушкаат буквално, а нивнине се тепаа. Напад - млитав, млитав...у пм. Кире па немој да додаде топка некому, ќе шутира макар и 12ка, битно он шутирал.
Кога ќе научат ко мажи да се бранат и да напаѓаат, ќе ги кабатиме судиите. (Не дека немаа голем удел, ама сепак.)
То е. Тапа бевме. Летви. На здравје.
Играта во прво полувреме и играта во второ полувреме беа различни како лектира за 2ро оделение и "Воскресение" од Толстој.
Која еуфорија, која позитивна енергија се ширеше на теренот, кој поттик го имаа играчите кога во најбитен момент Борко ќе ги покажеше своите квалитети. А што во второ полувреме, катастрофа- не згазија. Немавме никакви шанси, страм ми претставуваше да ги гледам а не па тие што правеа на теренот.
За Чиро се согласувам, ништо посебно , не проработи= резултира пораз.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
А баш очекував победа.
Се преценија, лошо играа... се на се, заслужен пораз.
Кире ме разочара, ѕвезда како него не смее да си дозволи ваква игра.
Задоволна сум од Мојсовски, Миркуловски.. но, нека не бараат оправдувања и грешки во другите, туку во себе.
И после ова крајно време е Шундо да си оди. Јас подобар стратег сум од него! :mad:
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Играта во прво полувреме и играта во второ полувреме беа различни како лектира за 2ро оделение и "Воскресение" од Толстој.
Која еуфорија, која позитивна енергија се ширеше на теренот, кој поттик го имаа играчите кога во најбитен момент Борко ќе ги покажеше своите квалитети. А што во второ полувреме, катастрофа- не згазија. Немавме никакви шанси, страм ми претставуваше да ги гледам а не па тие што правеа на теренот.
За Чиро се согласувам, ништо посебно , не проработи= резултира пораз.
Сето тоа е ствар на нерви и психа....Биди реален и кажи како на тебе ке влијааеше играта на Андерсон и неколку други играчи кои беа не за 2 минути него за нешто 100 пати поголемо од тоа.....А судиите жолт картон...Јас сум искрена и признавам дека би го плукнала судијата а на Ким би му рекла дека не е ни р од ракометар и би си излегла од терен....Многу не спортски ама РЕАЛНО
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
А баш очекував победа.
Се преценија, лошо играа... се на се, заслужен пораз.
Кире ме разочара, ѕвезда како него не смее да си дозволи ваква игра.
Задоволна сум од Мојсовски, Миркуловски.. но, нека не бараат оправдувања и грешки во другите, туку во себе.
И после ова крајно време е Шундо да си оди. Јас подобар стратег сум од него! :mad:
За Шундо се сложувам 100 % .....Ке уништи златна генерација...Жално ама вистинито
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Шундо нема афторитет во тимот. Чиро се слуша, тој ги дава главните инструкции. Треба да се најде нов селектор кој ќе завземе свој цврст стаф и нема да дозволи играчите да манипулираат со неговата позиција.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: AnneBoleyn