Искушение за прељуба

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Искушението за прељуба ми беше знак дека нешто не функционира како што треба да функционира.
Ме натера да се запрашам: Зошто,kако и што.
Решив да ја прекинам врската во истиот момент кога дојде и искушението.
Да беше се во ред,немаше да дојде до искушение.
 

Luisana12

Полноправен Член
4 мај 2013
64
40
18
Па да.многу пати ми се има дешавано ова али сепак успеваам да му одолеам на искушението..:sram:gjavol
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
До сеа сум се контролирала увек. Али не се ударам у гради викајќи дека никад не би направила нешто. Не знаиш никад до кој степен некој ке ти предизвика чувства колку и да трајат тие кртко.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ми се има случено да паднам во искушение,и тоа двапати.Со најдобра другарка на женска ми.Првиот пат женска ми ми прости,ама вториот пат не се ни потрудив да ја молам и да и кажувам колку ми значи.Многу ми имаат речено 'Ти да и речеше дека ти е жал,таа пак ќе беше со тебе'.Да,може ќе беме сеа пак заедно,ама јас се чувствувам неубаво.Плус,мал град,луѓето ќе имат грешно мислење за неа ќе викат:еве виа пејс пати ја изневери а таа уште трча по него. Заради нејзино добро,јас ги прекинав сите контакти со неа.Не сакам да биде овца и предмет на озборување и исмевање.Да, многу се каам за тоа ама што е тука е,ништо не може да сменам.Може и добро е тоа што се случи,за мене,зошто на секоја наредна избегавам да се дружам со нејзините другарки,иако знам дека никогаш не би можел да си дозволам да ја изневерам стравот е тука дека пак можам да паднам во искушение.И Oleri грешка си,'Кој пробал знае' е многу добра мисла.Кој се изгорел еднаш,вторпат нема ни да помисле да изневере.А некој што нема изневерно,секогаш ќе остане тоа Ако...а што ако бев со неа,што ако ја изневерев,можеби подобро ќе ми беше со неа,може повеќе ќе ме сакаше :)
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
тешко ми е да зборувам на оваа тема, зошто кој рекол дека никогаш не паднал во некое скушение, излажал.
Искушенијата се бесконечни и ги има на секој чекор, се е до самоконтролата и од тоа колку си си задоволен од својот моментален живот.
лично јас, сум одолеала на мнооооооогу искушенија досега, за некои искрено и ко би се вратила назад не би им одолеала по втор пат :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник

love !

Староседелец
7 август 2018
156
34
628
ако налеташ на нешто јако, треба многу воздржување. а секој има слаба точка
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
За прељуба не треба да е секогаш нешто јако...можеш и на слабо да останеш без точка:giggle
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Sekoj IMA tochka na topenje na koja se topi. Zavisno na koja tochka si doshol I taka postapuvash. Ako te zagreale na visoka temperatura ne odolevas.Tie sto odoleale samo ne bile zapaleni na visoka tochka.