Сакам да кажам/Сакам да прашам

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@BioTrpe
KnifeSkills2.gif
А вакво силовање поддржуваш? Пази сликата може да те потресе многу.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Човек силува човек - постојат казни
Животно силува животно - тоа е нивен живот, нивна природа, таков е нивнит начин на оплодување, мора мажјакот да се покаже колку е силен, за да знаат какви ке бидат потомчињата, а секоја мајка животно сака силен мажјак за нивните потомчиња да можат да опстанат
Но кога човек силува животно?? Кој да го казни и спречи ова? Ај да е само силувањето, тука е зацрнување, заробување, се испилува пиле, поминува низ секакви апарати, му го горат клунот, го полнат со свашта, го затвараат со уште илјадници други пилиња во м2 кафез за на крај да биде силувано и убиено за наша гозба...
Епа извини, ама ако Селена се потресува со силување на жени, мене сето ова ме потресува исто како и силуваната жена, бидејки не се двојам од природата, дали е жена, дете, кутре, птица, дрво ..

Или истите правила и морални вредности важат за сите или не важат, не може да биде поинаку. Ако резултатите на еволутивните процеси се гледаат како неминовни кај животните при нивните постапки, тогаш треба и кај луѓето, без да се припишуваат морални вредности...
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
@BioTrpe
KnifeSkills2.gif
А вакво силовање поддржуваш? Пази сликата може да те потресе многу.
Тролај слободно, доброто секогаш победува, така да или еден ден нема да има убивање за исхрана, или ке ве спопука некој рак .. трето нема :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Тролај слободно, доброто секогаш победува, така да или еден ден нема да има убивање за исхрана, или ке ве спопука некој рак .. трето нема :)
Затоа што сите омнивори од рак умираат. ;)
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,070
1,133
Или истите правила и морални вредности важат за сите или не важат, не може да биде поинаку. Ако резултатите на еволутивните процеси се гледаат како неминовни кај животните при нивните постапки, тогаш треба и кај луѓето, без да се припишуваат морални вредности...
Епа ако кажам дека сите силувачи од сите видови треба да се убијат, ке се сложите, ама ако потенцирам дека тука спаѓаат и луѓе кои силуваат животни - ке се контрате.
Немам јас никаков пролем со тоа дека и животните не се совршени, ама имам проблем кога се велича човекот како раса и кога е праф маш додека се изживува врз животните.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Епа ако кажам дека сите силувачи од сите видови треба да се убијат, ке се сложите, ама ако потенцирам дека тука спаѓаат и луѓе кои силуваат животни - ке се контрате.
Немам јас никаков пролем со тоа дека и животните не се совршени, ама имам проблем кога се велича човекот како раса и кога е праф маш додека се изживува врз животните.

Луѓе кои силуваат животни се забегани (иако не можам да го негирам комичниот елемент, не знам зошто ми се смешни тие ситуации, знам дека е пореметување умствено ама џабе, автоматска реакција е ваљда) и како такви треба да се третираат, зоофилија, содомија...:kafe

maxresdefault.jpg

Некој на претходните страни го употреби зборчето "сквернави", јако зборче (party)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Луѓе кои силуваат животни се забегани (иако не можам да го негирам комичниот елемент, не знам зошто ми се смешни тие ситуации, знам дека е пореметување умствено ама џабе, автоматска реакција е ваљда) и како такви треба да се третираат, зоофилија, содомија...:kafe

maxresdefault.jpg

Некој на претходните страни го употреби зборчето "сквернави", јако зборче (party)
Не мислат тие на зоофилија, содомија и сл. туку силувани се животните на фарма од фармерот така што им бута шприц со сперма за вештачки да ги оплоди.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BioTrpe

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не мислат тие на зоофилија, содомија и сл. туку силувани се животните на фарма од фармерот така што им бута шприц со сперма за вештачки да ги оплоди.

Е па и тоа е грозно и гадно, иако насилни оплодувања се во основа кај животните, со некои ислкучоци (ајкулите имале нешто блиску до она што ние би го сфаќале како романтични односи :unsure) и кај птиците...
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,070
1,133
Не мислат тие на зоофилија, содомија и сл. туку силувани се животните на фарма од фармерот така што им бута шприц со сперма за вештачки да ги оплоди.
тоа демек е друго, не е силување
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BioTrpe