Сакам да кажам/Сакам да прашам

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
@Selene
Cheers џевојко, продолжи со кејфското јадење на мртва, силувана, мајка од друг животински вид, додека другите од твојот, ке болдирам ТВОЈОТ вид, не животно или растение, умираат поради тоа што го поддржувате и живеете во ова глупо општество

http://fokus.mk/mazh-pochina-od-stud-vo-skopski-aerodrom/
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Ех, со калаш, и стара баба може тоа, ако си маш тогаш со голи раце, само ти, ножот и гризлито, па после главата препарирана на ѕид, кожата како тепих и невестата восхитено ти се клања...
Не паламуди многу, иди ти бори се со гризли само со нож. Јас избрав калаш. Што е ова бе, кантер? :D
Зависи и до мечката каква ќе се погоди. Имаш слатко мече т.е. мечиште како ова.
4ef8a87737cfb8436a8ff6f43fa50cb4.jpg
но имаш и збрлавена мечка like this.
grizzly1.jpg

Бонус
Со вистинската невеста која ја гледа борбата има со голи раце да ја задавам мечката. ]:) With my bear (bare) hands! :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BioTrpe

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Не паламуди многу, иди ти бори се со гризли само со нож. Јас избрав калаш. Што е ова бе, кантер? :D
Зависи и до мечката каква ќе се погоди. Имаш слатко мече т.е. мечиште како ова.
4ef8a87737cfb8436a8ff6f43fa50cb4.jpg
но имаш и збрлавена мечка like this.
grizzly1.jpg

Бонус
Со вистинската невеста која ја гледа борбата има со голи раце да ја задавам мечката. ]:) With my bear (bare) hands! :D
Не си праф маш тогаш ... ме разочара
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Човек умрел од студ, криви се месојадите (facepalm)
Друже имаш зборувано за метафизики, физики, галаксии и какви што све не теми .. па ајде собери 2+3х12/6+2 ... т.е. собери ги нашите претходни мислења, размозга, сумирај, ке видиш која е поентата, вака полош трол и од мене испаѓаш.. Како админ обврска би требало да ти е читањето на сечие мислење, но тоа не важи за ЦБ админите...
Тешко другите овде кои не ја гледаата оваа не зрела влада на форумов.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Џабе кога не сум коњ.








Влада на форум бе :rofl:rofl:rofl
Едно време на А1 имаше една баба викаше:
-Што ќе не видиш, што ќе не чуеш.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ок, Био Трпе, полека со силувањата ако почнеме да припишуваме морални и правни аспекти на однесувањето кај луѓето према животните не можеме да ги изоставиме и самите животни пошто животињето силуваат, прават инцест, канибализам, геноциди, инсектите држат робови, имаше и зомби (оси кои касаа некаква жаба и после ја управуваа преку антените некако, језиво ама интересно) а и растенија и бактерии се во игра, на крај сепак ние даваме вредности како битија со најразвиена невронска мрежа во мозокот :)

Имаше еден поим Agency кој е интересен и доста битен за вакви муабети, а тука освен делфини, орки и можеби гаврани не знам дали би се вклопиле други животни и птици...Во Индија почнаа со некои измени во закони...ама Индија е друга тема...

Како што викал еден поп кој отишол по анархии - When Adam delved and Eve span, who was then the gentleman?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BioTrpe

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не паламуди многу, иди ти бори се со гризли само со нож. Јас избрав калаш. Што е ова бе, кантер? :D
Зависи и до мечката каква ќе се погоди. Имаш слатко мече т.е. мечиште како ова.
4ef8a87737cfb8436a8ff6f43fa50cb4.jpg
но имаш и збрлавена мечка like this.
grizzly1.jpg

Бонус
Со вистинската невеста која ја гледа борбата има со голи раце да ја задавам мечката. ]:) With my bear (bare) hands! :D

А трењерки, златен ланец и Драгана Мирковиќ? Сељачки е АК за лов, како цеде и иконче на ретровизор или спојлер на југо, не одат некои работи не знам како ти кажам, едноставно не оди, се знае репетирка за лов.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and malo

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Ок, Био Трпе, полека со силувањата ако почнеме да припишуваме морални и правни аспекти на однесувањето кај луѓето према животните не можеме да ги изоставиме и самите животни пошто животињето силуваат, прават инцест, канибализам, геноциди, инсектите држат робови, имаше и зомби (оси кои касаа некаква жаба и после ја управуваа преку антените некако, језиво ама интересно) а и растенија и бактерии се во игра, на крај сепак ние даваме вредности како битија со најразвиена невронска мрежа во мозокот :)

Имаше еден поим Agency кој е интересен и доста битен за вакви муабети, а тука освен делфини, орки и можеби гаврани не знам дали би се вклопиле други животни и птици...Во Индија почнаа со некои измени во закони...ама Индија е друга тема...

Како што викал еден поп кој отишол по анархии - When Adam delved and Eve span, who was then the gentleman?
Човек силува човек - постојат казни
Животно силува животно - тоа е нивен живот, нивна природа, таков е нивнит начин на оплодување, мора мажјакот да се покаже колку е силен, за да знаат какви ке бидат потомчињата, а секоја мајка животно сака силен мажјак за нивните потомчиња да можат да опстанат
Но кога човек силува животно?? Кој да го казни и спречи ова? Ај да е само силувањето, тука е зацрнување, заробување, се испилува пиле, поминува низ секакви апарати, му го горат клунот, го полнат со свашта, го затвараат со уште илјадници други пилиња во м2 кафез за на крај да биде силувано и убиено за наша гозба...
Епа извини, ама ако Селена се потресува со силување на жени, мене сето ова ме потресува исто како и силуваната жена, бидејки не се двојам од природата, дали е жена, дете, кутре, птица, дрво ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo