Сакам да кажам/Сакам да прашам

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
ЗДРАВО МАМИЧКИ !!!

Остај тоа, има ли некој купувано телефон од странство, прават ли проблеми на граница ако го однесам со се кутија и остали работи ?

Мене ми се нема случено ама на една пријателка и праеја проблем пошто не веруваа дека е поклон од баба и од Германија и го држеа со месеци бараа голема сума за царина.. Ова е нешто површно.. Детали баш и не знам.
Пробај .. ззз
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Предоцна научив дека поимот `кукле` бил сигурен пат до женските срца :(
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Предоцна научив дека поимот `кукле` бил сигурен пат до женските срца :(

Ако ти е за некоја утеха.. грешиш.
Зависи и од тонот на изговарање али мене во 90% од таквите срцкања тоа ми е кремски.. вештачки..
Гарантирам дека не сум едина ; )
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Ако ти е за некоја утеха.. грешиш.
Зависи и од тонот на изговарање али мене во 90% од таквите срцкања тоа ми е кремски.. вештачки..
Гарантирам дека не сум едина ; )
Мене тоа "кукле" ми делува толку простачки и цинично..фала богу немав такви во близина што го употребиле за мене:)
Кукле(facepalm) а чудна работа, на српски ми делува пошмекерски-Лутко:sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Мене тоа "кукле" ми делува толку простачки и цинично..фала богу немав такви во близина што го употребиле за мене:)
Кукле(facepalm) а чудна работа, на српски ми делува пошмекерски-Лутко:sram

Заборавив да го напишам зборот - Цинизам.. овој збор е врв за горенаведениот поим :D
А лутко делува секси не во стил кукло туку лутка онаа која го крева носето... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ако ти е за некоја утеха.. грешиш.
Зависи и од тонот на изговарање али мене во 90% од таквите срцкања тоа ми е кремски.. вештачки..
Гарантирам дека не сум едина ; )

И јас така си мислев ама испадна дека постоел некаков си писател по име Драган кој направил кариера со масовна употреба на поимите `кукле` и `брат`, ми кажаа дека на ФБ имал 21.500 следачи и 5000+ френдови поголем дел жени, му јадат од рака :frantic

Е сега откако дознав за тоа, неколку пати го употребив поимот `кукле` упатен кон женски особи и сега засега слабо успева...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Зa некoи пoимoт луткa делувa mispelled. Требa дa пoчне сo "п"
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Onkel

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
И јас така си мислев ама испадна дека постоел некаков си писател по име Драган кој направил кариера со масовна употреба на поимите `кукле` и `брат`, ми кажаа дека на ФБ имал 21.500 следачи и 5000+ френдови поголем дел жени, му јадат од рака :frantic

Е сега откако дознав за тоа, неколку пати го употребив поимот `кукле` упатен кон женски особи и сега засега слабо успева...

Леее уште ова не очекував дека ќе го прочитам.. Ама тој мора да има мускули штом има толку жени..
:frantic:giggle
Поарно викај брат бе брат отколку кукле..
Дур викаш така кај повеќето од нашиот пол ќе деловаш сељачки и смешно..
Пошто нели го правиш тоа зошто знаеш дека "ќе упали" а се познава кога си искрен со такви слатки речи..
Иди си бе брат биди природен .. Тоа кај секоја пали ;):kafe