Филмски свет- генерална дискусија (внимание - спојлери!)

Harvie

Староседелец
8 декември 2014
83
59
1,018
Бруклин (2015) да не го гледал некој? Импресии?
Ме местиш? :p
Го гледав, мене ми беше убав. Како-и-да-се-вика Ронан, беше одлична во улогата, како и секогаш. Британскиве драми од овој тип ретко ме разочаруваат. ;)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ме местиш? :p
Го гледав, мене ми беше убав. Како-и-да-се-вика Ронан, беше одлична во улогата, како и секогаш. Британскиве драми од овој тип ретко ме разочаруваат. ;)
И јас баш синоќа го гледав, душа ми бараше нешто такво. Ми се допадна цурата-with-the-mexican-peninsula-on-her-face (ќе сфатиш зошто ја нареков така), некако доста топол и полн со душа, џоа натопен со Silan. А многу сум станал пребирлив со драмиве али ова ко кец на десетка дојде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harvie

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Тоа е се ок, ама ако е така, што правиме со сите оние „јас сум голем фан на старите филмови и филмов е закон“ рецензии?




Чим си го прекинал на пола да прашаш за импресии, ич не продолжувај го... :)

Не би знаел пошто не читам рецензии :)
Филмот не може да биде закон пошто тоа не е Мад Макс ситуација, тоа е нешто сосема десетто (иако тоа до некаде важи и за третиот дел со онаа пејачката, вториот до некаде има поврзаност со оригиналното генијално дело од 1979)
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Не би знаел пошто не читам рецензии :)
Филмот не може да биде закон пошто тоа не е Мад Макс ситуација, тоа е нешто сосема десетто (иако тоа до некаде важи и за третиот дел со онаа пејачката, вториот до некаде има поврзаност со оригиналното генијално дело од 1979)
Ти така викаш, овие другите инаку викаат, а и тие и ти сте фанови на старите филмови. Сега некој не е во право, или пак можеби нема криво и право...
 

Harvie

Староседелец
8 декември 2014
83
59
1,018
И јас баш синоќа го гледав, душа ми бараше нешто такво. Ми се допадна цурата-with-the-mexican-peninsula-on-her-face (ќе сфатиш зошто ја нареков така), некако доста топол и полн со душа, џоа натопен со Silan. А многу сум станал пребирлив со драмиве али ова ко кец на десетка дојде.
Одлична актерка е, мора да признаеш, иако не е баш мис на Ирска. Она беше номинирана за споредна улога за Оскар за Atonement (исто - одлична драма) на само 14 години (!!!), а сега е номинирана за глобус за главна. И во The Lovely Bones беше закон, тогаш уште малолетна, но имаше исто шанси за номинација. ;)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Одлична актерка е, мора да признаеш, иако не е баш мис на Ирска. Она беше номинирана за споредна улога за Оскар за Atonement (исто - одлична драма) на само 14 години (!!!), а сега е номинирана за глобус за главна. И во The Lovely Bones беше закон, тогаш уште малолетна, но имаше исто шанси за номинација. ;)
Искрено коа видов која година е родено чупево, помислив на себе зошо се` уште не сум остаил потомство. Изглеа доста позрело за своите години, и физички, за умствено уште не сум седнал со неа муабет да праам. Али мора да признам дека е светла точка од млаѓаријава холивудска. Атоунмент го гледав, со оној „инвалидон“ од новиве Икс-мен и Кира Најтли шо малку ми е просечна во глума (више на лепота има). Ова малово зрачи и со природен шарм, не само онака што добро глуми.

Ете онаа Џенифер Лоренс не можам да ја смислам. Лепушкаста, мисли може да им го дудла на сите :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harvie and diva orhideja

Harvie

Староседелец
8 декември 2014
83
59
1,018
Искрено коа видов која година е родено чупево, помислив на себе зошо се` уште не сум остаил потомство. Изглеа доста позрело за своите години, и физички, за умствено уште не сум седнал со неа муабет да праам. Али мора да признам дека е светла точка од млаѓаријава холивудска. Атоунмент го гледав, со оној „инвалидон“ од новиве Икс-мен и Кира Најтли шо малку ми е просечна во глума (више на лепота има). Ова малово зрачи и со природен шарм, не само онака што добро глуми.

Ете онаа Џенифер Лоренс не можам да ја смислам. Лепушкаста, мисли може да им го дудла на сите :zelen
Плус ја на 14 играв џамлии во песокта пред кооперација, а таа номинирана за оскар. :D

За Џенифер ќе се караме. Не ми ја чепкај: по Натали Портман, она ми е срценцето број 2. (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Далеку е од Оскар, don't worry. ;)
Јас имам повеќе почитување за Глобусите отколку за Оскарите, порелевантни ми се и обично прават понормален избор. Ама ова што Марсовецот победи во категорија Мјузикл/Комедија е нешто немогуче :)