Чет муабети (ти реков-ми рече)

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Аκо саκам можам да го κажам името со сила ниκој не може да ме натеρа аκо не саκам.. и тоа значи деκа не сум κултуρна? :giggle
За мене значи. И јас на пример ако ми го каже некој името ќе му кажам и јас моето, нема да го гледам бледо и да му го кажам никот. После кога ќе ме сретне низ град како ќе ми рече? Еј Алтаир кај си бе ти.
Кога се запознаваш со некого надвор од форумов како се претставуваш? Прекарот да не го кажуваш?
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
За мене значи. И јас на пример ако ми го каже некој името ќе му кажам и јас моето, нема да го гледам бледо и да му го кажам никот. После кога ќе ме сретне низ град како ќе ми рече? Еј Алтаир кај си бе ти.
Кога се запознаваш со некого надвор од форумов како се претставуваш? Прекарот да не го кажуваш?
До сега не сум се нашла во таква ситуација, а и не сум размислувала како ке реагирам ако после собиранка се сретнам со некој.. Секој има свое право да се претстави како сака па дури и Алтаир да се претставиш треба тоа да ти се почитува без чудење.. Остануваш да го скриеш вистинското име. Твое право. Барем ја не би ти се чудела толку многу ко ти мене на прашањето ;)
А кога се запознавам и ако сакам да се запознаам со некој името си го кажувам, да! Тој што сака да се запознае со мене не ме знае од форум па да пријде да се запознае ,,еј тоа беше ти малозаувек од црнобело, па како ти е името?! ''.. Ако си дојде културно и фино човек да се запознае, си кажувам.. Кажувам име не ник еј! Име, а прекар неам
а бе што ме напрај ти мене..? :giggle
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
До сега не сум се нашла во таква ситуација, а и не сум размислувала како ке реагирам ако после собиранка се сретнам со некој.. Секој има свое право да се претстави како сака па дури и Алтаир да се претставиш треба тоа да ти се почитува без чудење.. Остануваш да го скриеш вистинското име. Твое право. Барем ја не би ти се чудела толку многу ко ти мене на прашањето ;)
А кога се запознавам и ако сакам да се запознаам со некој името си го кажувам, да! Тој што сака да се запознае со мене не ме знае од форум па да пријде да се запознае ,,еј тоа беше ти малозаувек од црнобело, па како ти е името?! ''.. Ако си дојде културно и фино човек да се запознае, си кажувам.. Кажувам име не ник еј! Име, а прекар неам
а бе што ме напрај ти мене..? :giggle
Што знам, мене се тоа ми е чудно малку. Ништо страшно ако се каже името, ништо не можат да ти направат. Е сега ако некој се срами од своето име тоа друго е.
И што ако имаш прекар, пак ништо страшно.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@existence ,а која е соодветна тема за тебе што би можела да ја поднесе таа слика , нели вика темата што ве насмеа ??
мене ме насмеа сликата па затоа ја ставив ,а што не е соодветно дај кажи да знам или паметен да се направиш само ??
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па не се ли нај експлицитно покажани :cenzura на девојките во еротски фотографии ???
Што сега стандарди некој нови наметнуваш ??