Сакам да кажам/Сакам да прашам

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Лујџе помалку расправии, а повеќе забава е добро за сите.
Инаку јавно кажувам да немате срам и да одговорите на прашањата кои ви се поставуваат преку конверзација и кои се потребни за да се создаде весникот. На 20 членови им се поставува прашање, 5 одговараат, а подоцна 30 ќе кењаат дека весникот е шит и дека форумот е монотонија.
Весникот се прави за да ни биде интересно и за да се прочита нешто што не е прочитано, ние самите одлучуваме дали ќе ни беде форумов топ или ќе се губиме едн по еден од форумов.
Ете јас ти одговорив на прашањето иако мислам дека весникот нема многу смисла се додека не се зголеми бројот на членови па да има малку шаренило сето тоа...
Во секој случај сакав да ви предложам нешто иако не знам дали е технички изводливо: дали можете коментарите на сајтот да ги интегрирате со форумот, како на хрватскиот http://www.index.hr/ ? Кај нив е одлично, секоја статија што ќе ја објават оди во (веројатно) подфорум кој се вика Коментари на статиите, и секој што сака да коментира е член на форум и се пренасочува на форум. Само првите 5 коментари под секоја статија се покажуваат, а потоа се кликнува на Прикажи повеќе и тој линк води до соодветната тема на форум.

Ваква интеграција може да донесе многу членови. Разгледајте па ако е можно би било супер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Еден циган со уште еден негов другар решиле да се тркаат со БМВ и Ауди. Едниот од нив изгубил контрола над колата и удрил во толпа деца од кои две на лице место загинуваат, а овој во одбрана вика: " - Ние кога се тркаме на патот нема место за други, не сум ги канел децата да ми бидат публика па да одговарам за нивната смрт! "
Зар е можно да постојат толку злобни луѓе?
Да би била на власт на лице место би го утепала!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Ете јас ти одговорив на прашањето иако мислам дека весникот нема многу смисла се додека не се зголеми бројот на членови па да има малку шаренило сето тоа...
Во секој случај сакав да ви предложам нешто иако не знам дали е технички изводливо: дали можете коментарите на сајтот да ги интегрирате со форумот, како на хрватскиот http://www.index.hr/ ? Кај нив е одлично, секоја статија што ќе ја објават оди во (веројатно) подфорум кој се вика Коментари на статиите, и секој што сака да коментира е член на форум и се пренасочува на форум. Само првите 5 коментари под секоја статија се покажуваат, а потоа се кликнува на Прикажи повеќе и тој линк води до соодветната тема на форум.

Ваква интеграција може да донесе многу членови. Разгледајте па ако е можно би било супер.
Јок, сосема друг систем за коментари се користи на сајтот. Таква интеграција е тешко изводлива.
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Видов што се користи на сајтот но тоа нема да придонесе ништо за форумот. Друго што би можеле да практикувате е банер "Зачлени се на форум" или слично, во статија помеѓу два пасуси.

Во секој случај нешто треба да се прави, не да се остави на случајот. Што е до мене јас ќе ве ретвитнам повремено иако моментално немам голем круг на луѓе затоа што не знаат колку сум паметен и секси и се тоа... :)
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Видов што се користи на сајтот но тоа нема да придонесе ништо за форумот. Друго што би можеле да практикувате е банер "Зачлени се на форум" или слично, во статија помеѓу два пасуси.

Во секој случај нешто треба да се прави, не да се остави на случајот. Што е до мене јас ќе ве ретвитнам повремено иако моментално немам голем круг на луѓе затоа што не знаат колку сум паметен и секси и се тоа... :)
Веќе постои таков банер под секоја статија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Io Sono

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Прашања никнуваат, оној кој го има одговорот одговара у стил „Ми се сака и ми се може.“

У време кога на форумов има криза од активност од проста причина што има 10 луѓе кои што веќе се знаеме кој кога и зошто прднал, се банираат членови затоа што крекнале за неактивноста на админот. Јас не можам да ја согледам логиката во сето тоа, па еве ако се наоѓа некој што може да согледа слободно нека ми ја разјасни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991 and lady_blue