Сакам да кажам/Сакам да прашам

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@MissChievous мултицитат се прави со тоа копчето „+ Цитат“. Притискаш на тоа на повеќе мислења и на последното што сакаш да цитираш стискаш „Одговори“ и нема скролање цело време : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous and ipopovski

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
@MissChievous мултицитат се прави со тоа копчето „+ Цитат“. Притискаш на тоа на повеќе мислења и на последното што сакаш да цитираш стискаш „Одговори“ и нема скролање цело време : )

Јас пак увек со Одговори правам. Навика. :zelen
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Ќе биде некој добар да ми каже или лоши сте сите?
Не дека знам, али ко што си има Фајт Клаб правило, ваљда така нешто е и форумското - you shut your foul mouth unless you intend to speak highly of the Democratic People's Forum of CrnoBelo ...or else...
------
Него, кога ќе седнам да размислувам, уз сиот оној внатрешен дијалог/монолог(?) помеѓу желбите и разумот, ми се меша реченицата „Некогаш седам и мислам, а некогаш само седам“, па си викам како ми е поубаво кога само седам.
Луѓе моја возраст на големо се мажат и женат, се снаоѓаат за кредити пошто уз првото, веќе мислат и на трето дете.
Други луѓе учествуваат во хуманитарни организации ширум светот, го мозгаат лекот за рак и се селат на Марс.
И онда тука некаде во купот ликови сум и јас - си имам симпатија од стрип и си верувам дека ќе си го најдам некаде по светов.
(facepalm)
:zelen:zelen:zelen
Толку дал Горнион, велат стариве.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@ipopovski најјак си мајке му. Ти го спомне ли некој името одма бан. Ти палиш - ти гасиш. Ти, Обама, Путин, Господ... тоа сте тие маркантни личности што мораш да дадеш објаснение зошто си ги спомнал. Браво јачино. Набркај ги сите што сакаш да ги набркаш и остај ги уште една година тука двајца без тројца нека си се мафтаат со 3 постови дневно.


А никој не ти спомна ништо друго освен дека имаш тапа политика за привлекување и задржување нови членови. Ама полесно е да се банира секој што ќе каже такво нешто и да се избрише секој таков пост отколку стварно да се превземе нешто. Ако не планираш да го одржуваш форумот или да го гасиш кажи со време да може да си размениме контакти со тие што не сме стигнале и да може да комуницираме надвор од овој форум.