Сакам да кажам/Сакам да прашам

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Малезија е на далечен исток не е во дупката.
Емпатија имам доволно, тоа што ти од еден коментар направи слон е твоја перцепција. Не бери гајле :)

Тоа се вика `увезена социопатија`, сите ја имаме помалку или повеќе за жал пошто no man is an island и неможе да се преживее поинаку во дадениве услови...ама тоа е веќе материјал за посебна тема а не за муабет на оваа...
А за слонот...не можам да не го видам, голем е, дречи неонско зелено и ми седи на сред соба :unsure
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Каде се наоѓа Арс Либрис? Имам една адреса, но немам појма каде е - Трета Македонска бригада бб, Скопје, Македонија.
Епа според мапава треба да биде улицата кај American College ама главната, таа се води како трета македонска бригада.
евe слика ако можеш да се снајдеш
Screenshot_2015-07-31-16-15-28.png
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Каде се наоѓа Арс Либрис? Имам една адреса, но немам појма каде е - Трета Македонска бригада бб, Скопје, Македонија.
Удри една прошетка од Птт до Корчагин по булеварот и ќе ја најдеш, на мапа ја нема. :)
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Па ете Вашингтон пост извести. Да не го убиеја Сесил прашање дали ќе го направеа тоа, а и да го направеа Офф Нет никогаш немаше да ја најде веста за да ја преведе.

Гледаш како се шири свесност?
Не ми е тоа целта. Ич не сакам кога се прават галами за едно, а се молчи за друго и ми се превраќаат цревата кога гледам дека се случува такво нешто. Ако се цмиздри за Сесил, нека се цмиздри и за елените кои се ловат за трофеи, за китовите, за носорозите итн итн. Сесил не е ништо поважен од рандом мачка по улица и тоа што бил два пати на телевизија ама ич не го прави повеќе важен, а цмиздрење по нет поради некојситаму лав за мене е глумење лудило.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*