Чет муабети (ти реков-ми рече)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ау предобро жими се.
Можеш и со мобилен да ја направиш. Не бараше многу, и` турив црнобела техника и малку лизгачот за контраст. Дури и што има троа noise не и` пречи.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Прво ќе прекинеш со генерализирањето. :zelen
Цело време и јас велам да не се генерализираат работите ама вие си терат по свое,затоа смислено ми беше кажано,ама ти си умен ќе сфатиш што ми беше поентата!!
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Муабтот секоја фабрика требало да има доктор абе тоа нема во најразвиени западни земји а не пак кај нас. Далеку е тоа дека работничките права се на ниво да речам дека воопшто не постојат ама да се даде слобода еј не ми е добро може да си одам? Кај нас тоа ќе се злопотребува на големо ниво може да кажете што сакате ама тоа е факт! Тоа ќе биде ко пензионерски собир во ЈСП. Плус имаш маркети каде работните услови се робовладетелски без слободни денови и со шиткање на храна со поминат рок и за секој расипан т.е скапан продукт ги терат вработените да ја платат штетата добра инлустрација колку и како работат инспекторите кај нас.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Океј, здосади ова. Ај сега да збориме за лезбејскиот пикник утре и зошто МПЦ забранува јога. :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky, Lena and Saladin

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Можеш и со мобилен да ја направиш. Не бараше многу, и` турив црнобела техника и малку лизгачот за контраст. Дури и што има троа noise не и` пречи.
Како и да е, многу јака слика. Јас на пример да сликав немаше да е ваква, значи сепак треба да се има познавање колку толку. :)
Океј, здосади ова. Ај сега да збориме за лезбејскиот пикник утре и зошто МПЦ забранува јога. :unsure
Затоа што јогата е ѓаволска работа.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Муабтот секоја фабрика требало да има доктор абе тоа нема во најразвиени западни земји а не пак кај нас. Далеку е тоа дека работничките права се на ниво да речам дека воопшто не постојат ама да се даде слобода еј не ми е добро може да си одам? Кај нас тоа ќе се злопотребува на големо ниво може да кажете што сакате ама тоа е факт! Тоа ќе биде ко пензионерски собир во ЈСП. Плус имаш маркети каде работните услови се робовладетелски без слободни денови и со шиткање на храна со поминат рок и за секој расипан т.е скапан продукт ги терат вработените да ја платат штетата добра инлустрација колку и како работат инспекторите кај нас.

Во Африка предизвик е да доживееш 25 години овие нашле за работнички права да се бунат. Тоа е, неизживеан народ уште во Тито се колнат.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Тешко нас ако се потресуваме за секој што ќе умре!
Денес ако сакаш толку да знаеш ми се згади цел машки род кога прочитав за силуваното детенце од својот татко,кај го силувал и го малтретирал па уште и сето тоа го сликал...црева ми се превртеа и желудник ми се стегна.На овие грозоморија како да им се стави крај????

Перде срам немаш и самата не знаеш какви глупости трескаш.... ГР-ЕВ-ЧЕ!