Сакам да кажам/Сакам да прашам

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Има ли некаква опција на фб да не ми стига ништо што е поврзано со Game of thrones? Не дека изигравам хипстер нешо, ама више го претераа луѓево, со денови на секој newsfeed refresh ми стигаат минимум по 10 статуси/сликици/квизови од серијава. Заморно е и досадно веќе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Има ли некаква опција на фб да не ми стига ништо што е поврзано со Game of thrones? Не дека изигравам хипстер нешо, ама више го претераа луѓево, со денови на секој newsfeed refresh ми стигаат минимум по 10 статуси/сликици/квизови од серијава. Заморно е и досадно веќе.
Инсталирај си Facebook Purity екстензија за Chrome/Firefox. Потоа како сакаш така прави си фејсбук, прави си што сакаш а што не сакаш да гледаш. Ќе се снајдеш.
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,367
3,061
1,133
Ако утре на ТВ слушам ќе има лезбејски пикник во парк, зошто да нема пикник на фарбани црвенокоси или плавуши, или пикник на жени над 40 год кои читаат книги или пикник на несреќни мажи или каков сакаш друг пикник?
Не сум хомофобична , но ми смета сепарација од останатата популација и истакнување дека некој е деградиран. Има исто толку невработени жени како што има невработени лезбејки процентуално... Па мора и на телевизија на канал во 14 часот да се известува?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Смртта коси во странскоинвестицискиот рај.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=6CF0BF182E5AC44A8B1BACD84ACBE03B

...а наводно ова не бил изолиран случај.

Ако се земе предвид денешната ситуација каде постои ентитет под име РМ и ако се земе дека Гоце Делчеф, Никола Сугареф или Димитар Поп-Ѓоргиеф-берофски се бореле за една таква идеја, how stupid they really were? :D

74483d0bfc74437747c3f8a15f651c9c.jpg


Се очекува викторче, орхидеа, цорки и слични на граница на генијалност умови да ни соопштат за убавините на хунзистан.
Штета што го нема повеќе оној ликот на форум кој во сета своја длабока и беспоштедна глупавост не` замараше за тоа колку се прекрасни новите инвестиции и како тоа ќе го поправи стандардот на вработените...
Овој пат немада паднам на твое ниво,и да ја омаловажувам настанатата состојба со женава,која би наликувала на твојата со специјалците од куманово,кој што тогаш твојот коментар беше толку ладнокрвен од пуста жед за влас,туку на скромен начин би прокоментирал и би кажал дека конкретниов случај со женава не е еден единствен случај во земјава и во светот,кој што на таков начин имало жртва на работно место.Одговорноста,доколку постоело несоодветност при работните задачи нека си ги сноси самата фабрика.
Гледам во секој твој пост ги користиш хунзите како навреда на форумаши кој не се од твој домен,па би те прашал дали ги спомнуваш затоа што твоето потекло е токму од нив,или така само од носталгија према исчезнатата нација кој што сега ти недостасуваат.

Мој пријател од сдсм ми вика..на последнирте избори..ееее пријателе и овој пат се виде нашава победа,и пак си останав во опозиција,и веќе ми здосади од опозицијава.За да бидам на позициаја,изгледа ќе мора да гласам за другите па и јас да бидам еднаш на позиција.Не љути се ама тоа е негов избор.

И еве би ти препорачал на твојот генијален ум што тука си само поради една и единствена цел,а тоа е зачувување на партиските интереси и на ироничен начин сакаш да докажеш кој си и што си,ако сакаш да си подолговечен во својата намера избери нешто што е долговечно,а најдолговечна е смртта.[/QUOTE]
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and diva orhideja

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Има ли некаква опција на фб да не ми стига ништо што е поврзано со Game of thrones? Не дека изигравам хипстер нешо, ама више го претераа луѓево, со денови на секој newsfeed refresh ми стигаат минимум по 10 статуси/сликици/квизови од серијава. Заморно е и досадно веќе.
Почни да ја гледаш и нема да ти е досадно.:zelen
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Пробав 2 пати шанса и` дадов. До трета епизода стигнав, после тоа катанец. :zelen Не иде.
Јас ќе ја почнам викендов, чисто онака да видам what's the fuzz about. Пошо сите ми ја бамкаат и преку рубикова коцка ми е више.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Има некој од вас што почнал со часови по возење?Колку часа се возење,а колку полагањето теоретски?И колку се плаќа за тие часови?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Има некој од вас што почнал со часови по возење?Колку часа се возење,а колку полагањето теоретски?И колку се плаќа за тие часови?
Пред 3 години > 26000 со се лекарско > 36 часа (18 дена) потоа одиш и полагаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
На GoT треба да и се даде повеќе шанса од 3 епизоди. Зошто доста споро се одвиваат работите напочеток, башка премногу ликови има и додека да се научат кој е, што е,... треба барем сезона. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr