Сакам да кажам/Сакам да прашам

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Точно, Субрата Рој затоа избега пошто протестираа стејчаци, студенти, средношколци и остали предавници и соросоиди... го рушат имиџот на фиром, земја без море, без пловна река, без аеродром со карго терминал, со железница од турско и патна инфраструктура од времето на маршалот...

Тате, мама, бате, цеца или ти лично сте во партија? Или сите заедно? Ама биди искрен, биди маж...:kafe
Мојата партија е Македонија , а кратенката што ја напиша погоре не ја разбирам и незнам што значи. Не сум ниту сум политички определен ниту сакма да бидам секое гласање излегувам и давам неважечки ливчиња , а ја не го спомнав Субрата и кој фактор е он незнам дека напраил криминал у Индија топ донираше пари у буџет со Џумалија што не започна ништо така ? Ама друг е проблемот во политички нестабилна земја услови за бизнис се се полоши ! Чукни малку глава па кажи ми пак дека сум политички определен. Што носи ова можност за инфлација , одбегнување на било каква можна инвестиција затоа што не е будала ниту еден сериозен бизнисмен да инвестира во такви услови, потоа носиш поени на Грција и душманите на Македонија и да од целава ситуација есапот ти оди вака од минатите избори до сега триесет и кусур луѓе не се појавуват на работа у собрание и зимат плата по 1000 евра ако се за народ и едни и други нека си намалат плати да видат како се врзува крај со крај со 9500 денари ? Платите ги плаќаме јас ти и сите од наш џеб и да им искочам на протести море и едни и други се за пара зинати , а во оваа ситуација најмногу ќар ќе има албанскиот фактор! Може слободно да кажеш да бе партиски си определен затоа што бруталност е полицаец да ти врзе два шамара така? Прашај кој живел во титово време ќе ти го каже следното море прво ќе те истепа полицајците па ќе те прашаа што е проблемот е така за овој народ само стапот за да дојде во ред и дисциплина.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Дружи се ако сакаш и со црн ѓавол ама овде на форумов прекипеа твоите офирања за државава и народот, прочитај се сегде каде има твое мислење,едно те исто по милион пати.

Море женско си инаку треба да ти ја плесни некој една по тил да ти паднат тие розевите наочарчиња..

:giggle
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Абе Орхидејче .. ќе дојде ли ден кога ќе сфатиш дека никој никогаш тука не те навредил, туку ти си таа која секогаш ги почнува кавгите и ти си таа која што е секогаш „во право“ ? Ќе ти светне ли еднаш таа сијаличката во глава што ја имаш ? Ќе ја чукнеш ли главата еднаш и да речеш, чекај бе .. само јас сум на онаа негативната страна, сите инаку викаат а јас сум против сите, како може јас да бидам во право ? Како може да ти чини вакво нешто во државава ? Како ?

Он на темава: Жал ми е за другаров кој ќе оди на 17ти на протести. Нема да бидам во скопјево за да го дружам. Ама страв ми е за него мајке му ... секакви будали и ненормални има таму, да не му се случи нешто бе .. шо му треба таа работа :/
Ненормални се ептен мајке му .. со кој ум тепаат луѓе ко ненормални бе еј. Нели треба тие да се грижат за народот ? м? Колку што гледам се грижат за власта. Eбате демократијава ебате. Ни Д нема од демократија во државава.

Оф: Дискусијава за протестите го раздвижи форумов. Само да не бидат тргнати мислењава.
Како бомбите на Заев делувам на форумов, ако не друго, барем се разбудивте малку, инаку ке заборавевете да пишувате......а името не ми е за џабе Дива.:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Море женско си инаку треба да ти ја плесни некој една по тил да ти паднат тие розевите наочарчиња..

:giggle
На голема жалост, никогаш не сум носела розеви наочари а богами ни во сон неможе да ги ставам со оглед на ситуацијата,народот,партиите и други фактори,може само бели стапови да носиме.погрешно сум разбрана,не сум за насилство, дивеење,кршење,исфрлање на животински нагони...сакам покултурни пристапи за решавање на проблемите.Ги виде ли вчера девојките кои беа одбрамбен штит поставени пред полицајците, и на нив ли сакаш да им ја ПЛЕСНЕШ ПО ТИЛ!??Дали нормален човек употребува тепање и демолирање?Прво Заев би го обесила за велеиздаја а после сите други, што чекале досега,само тоа запрашај,кој има интерес од сите овие срања?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki and Viktor k

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
На голема жалост, никогаш не сум носела розеви наочари а богами ни во сон неможе да ги ставам со оглед на ситуацијата,народот,партиите и други фактори,може само бели стапови да носиме.погрешно сум разбрана,не сум за насилство, дивеење,кршење,исфрлање на животински нагони...сакам покултурни пристапи за решавање на проблемите.Ги виде ли вчера девојките кои беа одбрамбен штит поставени пред полицајците, и на нив ли сакаш да им ја ПЛЕСНЕШ ПО ТИЛ!??Дали нормален човек употребува тепање и демолирање?Прво Заев би го обесила за велеиздаја а после сите други, што чекале досега,само тоа запрашај,кој има интерес од сите овие срања?

Зошто прво Заев, а власта?

Што ако оние хулигани се само потплатени дечки на власта да им бидат одврзани рацете и да маваат?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Времево беше топло требаше малку дожд за да олади но вакво невреме не требаше баш
многу нагла промена на времево, кај и да е ќе почнат главоболките
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Сине каде одиш секој ден на работа некаде ? Не туку на протести!
Наместо да се бориме за подобри услови за студирање , учење , за развој и на другите региони во државата , за подобар животен стандард ние сме задоволни со затупување од турски серии и фаќање сеир на туѓи разговори. Полицијата и треба да тепа дали со или без причина ич удри само така ќе се дојде до ред и дисциплина во оваа држава.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Сине каде одиш секој ден на работа некаде ? Не туку на протести!
Наместо да се бориме за подобри услови за студирање , учење , за развој и на другите региони во државата , за подобар животен стандард ние сме задоволни со затупување од турски серии и фаќање сеир на туѓи разговори. Полицијата и треба да тепа дали со или без причина ич удри само така ќе се дојде до ред и дисциплина во оваа држава.

Не, ќе се дојде во ред кога политичарите ќе дознаат дека народот го има последниот збор и политичарите да се плашат од народот, а обратно (како што е моментално). :)

Освен.... ако татка ти не е вработен па зема 30к и овде ми продаваш бубрези.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Луѓе пребацете се на темата за протести, оваа да не ја дуплираме со исти/слични кометари.