Сакам да кажам/Сакам да прашам

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Баш ми е жал што немам привилегии на оваа тема да ставев некој казнен поен за недолично и наслилно однесување.
Можеби и не треба да се дискутира на форумов за политика но благо веќе одобривме да има по некое мислење.Но сепак да не премине во агресија а веќе преминува. Така да Ве замолувам внмавајте на речникот и начинот на кој го изнесувате вашиот став.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and MATEJA

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
whoa people...
Сериозно бе луѓе?
Ама најсериозно?

Да замижуваш пред ваква наказа која се натакнала на врвот со умисла да го црпи секој твој заштеден денар преку даноци, казни и слобода на право на говор е исто еднакво на соучешништво. Мислиш дека не сум во право? Утре ќе видиш кога ќе ти зачука на врата, ќе си го побара арачот. Но утре ќе биде доцна.
Целата суштина на врвот е вака да не` разедини. Не дека протестантите се нешто различни. Но барањата им се поскромни. Бараат само поддршка од сите. Буквално сите. Не им е битно кој си и што си. Но со самото тоа што мижиш пред нив при ваква ситуација на угнетеност, имаат секакво право да те изетикетираат како соучесник. За разлика од нив, врвот си го бараат арачот. А ако немаат луѓе од кај да го зимат, секако ќе го зголемат додека ти не дојдеш до питачки стап
Но што тропам јас, имам блиски пријатели кои слепо веруваат на врвот. И пак утре ќе бидам тој што ќе ги викне на кафе и ќе им рече дека беше во право. Без разлика дали тие би ми ја залепиле етикетата на најголемиот предавник.

Peace
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo, Outrider and escape

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Што викате да отвориме тема за протестот за Мартин?
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Што викате да отвориме тема за протестот за Мартин?
Ако можеме да ја контролираме темата да не ескалира во спомињање мајки шајки и остали закани, зашто да не. Модератори?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Ако Париз е градот на светлината тогаш Скопје е град на протести! Веќе незнаеш кој и зошто протестира човече , а се ова ни носи лошо на нас ко држава пред странците посебно потенцијални странски инвеститори , ако ви се протестираше каде бевте коа се изразуваше револт за преку ноќ менување на одлука за универзална? Полициска бруталност да бе сигурно не сте виделе вие што е бруталност полициска оди во Амстердам види што им направија на студентие кој сака да протестуират како ги среди полицијата , а не кај нас зазема факултети и пак не режим , бруталност... Или видете во Америка што мислите полицајците убиват без причина само црнци ехе не би рекол и белците не поминуват нешто поарно секој што му е сомнтелен го убива без да размислува. Ама чекај што зборам нашиве се брутални и тепале без причина?! За овој народ само стап за да му дојде памет и да се научи на ред и дисциплина , а не закони се кршат на секој чекор и никому ништо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ако Париз е градот на светлината тогаш Скопје е град на протести! Веќе незнаеш кој и зошто протестира човече , а се ова ни носи лошо на нас ко држава пред странците посебно потенцијални странски инвеститори , ако ви се протестираше каде бевте коа се изразуваше револт за преку ноќ менување на одлука за универзална? Полициска бруталност да бе сигурно не сте виделе вие што е бруталност полициска оди во Амстердам види што им направија на студентие кој сака да протестуират како ги среди полицијата , а не кај нас зазема факултети и пак не режим , бруталност... Или видете во Америка што мислите полицајците убиват без причина само црнци ехе не би рекол и белците не поминуват нешто поарно секој што му е сомнтелен го убива без да размислува. Ама чекај што зборам нашиве се брутални и тепале без причина?! За овој народ само стап за да му дојде памет и да се научи на ред и дисциплина , а не закони се кршат на секој чекор и никому ништо.
Сендвич за тебе. Кечап?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ако Париз е градот на светлината тогаш Скопје е град на протести! Веќе незнаеш кој и зошто протестира човече , а се ова ни носи лошо на нас ко држава пред странците посебно потенцијални странски инвеститори , ако ви се протестираше каде бевте коа се изразуваше револт за преку ноќ менување на одлука за универзална? Полициска бруталност да бе сигурно не сте виделе вие што е бруталност полициска оди во Амстердам види што им направија на студентие кој сака да протестуират како ги среди полицијата , а не кај нас зазема факултети и пак не режим , бруталност... Или видете во Америка што мислите полицајците убиват без причина само црнци ехе не би рекол и белците не поминуват нешто поарно секој што му е сомнтелен го убива без да размислува. Ама чекај што зборам нашиве се брутални и тепале без причина?! За овој народ само стап за да му дојде памет и да се научи на ред и дисциплина , а не закони се кршат на секој чекор и никому ништо.

Точно, Субрата Рој затоа избега пошто протестираа стејчаци, студенти, средношколци и остали предавници и соросоиди... го рушат имиџот на фиром, земја без море, без пловна река, без аеродром со карго терминал, со железница од турско и патна инфраструктура од времето на маршалот...

Тате, мама, бате, цеца или ти лично сте во партија? Или сите заедно? Ама биди искрен, биди маж...:kafe