Евровизија

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Иако не сум Даниел-фан, и не сум слушнал ниедна освен нашата песна, ме интересира зошто е катастрофа. Мене македонската (студиска) верзија ми е може втората најдобра песна што сме ја направиле некогаш на Евровизија, после Калиопи. А тоа што сакаме да се правиме паметни, демек ќе не разбере светот и одма ќе гласа за нас е друга ствар. Ах и ако мислите дека Даниел подобро пее на англиски, седнете си заедно со него од почеток и почнете да си го учите јазикот. Тој со македонскиот си има проблеми, а не со англискиот изговор. Летиме колку што знам не постои во нашиот јазик, а и во англискиот неколку пати имам забележано погрешен вокал да става во зборот.
Пс. Не сум мрчатор и не го мразам Даниел, ама бар нека се потруди да ги изговара зборовите точно.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Иако не сум Даниел-фан, и не сум слушнал ниедна освен нашата песна, ме интересира зошто е катастрофа. Мене македонската (студиска) верзија ми е може втората најдобра песна што сме ја направиле некогаш на Евровизија, после Калиопи. А тоа што сакаме да се правиме паметни, демек ќе не разбере светот и одма ќе гласа за нас е друга ствар. Ах и ако мислите дека Даниел подобро пее на англиски, седнете си заедно со него од почеток и почнете да си го учите јазикот. Тој со македонскиот си има проблеми, а не со англискиот изговор. Летиме колку што знам не постои во нашиот јазик, а и во англискиот неколку пати имам забележано погрешен вокал да става во зборот.
Пс. Не сум мрчатор и не го мразам Даниел, ама бар нека се потруди да ги изговара зборовите точно.
Па разбирливо е зошто си има проблеми со македонски, а не пак со англиски.
Се надевам дека ќе си ја подобри дикцијата до Виена. Во 2011, претставникот на Шведска, Ерик Сааде, имаше исто така некои лошо изговорени зборови додека пееше. Но, кога настапуваше во Дизелдорф, тие грешки ги немаше.
Знам, тоа е Шведска, ама зошто ние да не можеме, т. е. Даниел.
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Песната си е супер,не сум хејтер на Даниел пошто не се ни замарам не ни ме интересира,ама фактот дека е лигав и антифаца ќе си остане.Спотов го гледав преѓеска,се ок,додека на крајот не се појави неговата фаца и искрено некако не знам...ми се побрка филмот.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Австралија на Евровизија, малку нелогично:D
да се надеваме на некој поен од нив
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Исто и Израел. И земјите зад Урал и Кавказ.
Точно
на пример кога Азербеџан настапи на Евровизија се изначудив, не е логично Евровизија со земји од Азија но ги сфаќам дека се е политика и за пари
Но ако правиме споредба песната на Австралија е многу подобра за уво од онаа на Израел која ми звучи многу на турбофолк
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Точно
на пример кога Азербеџан настапи на Евровизија се изначудив, не е логично Евровизија со земји од Азија но ги сфаќам дека се е политика и за пари
Но ако правиме споредба песната на Австралија е многу подобра за уво од онаа на Израел која ми звучи многу на турбофолк
Мислам ова да им биде химната на евровизија

Секакви граници се поместени. И во музиката општо. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ш
Мислам ова да им биде химната на евровизија


Секакви граници се поместени. И во музиката општо. :zelen
Хаха може
најпоместено на евровизија е тоа што не се потенцира колку е добра музиката туку во колкав број ја има геј популацијата:-P
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Австралија на Евровизија, малку нелогично:D
да се надеваме на некој поен од нив
На Евровизија учествуваат земјите чии национални телевизии се членки на EBU, и истите тие телeвизии го пренесуваат настанот. Така, IBA(Израел), Ictimai(Азербејџан), GPB(Грузија), ARMPTV(Ерменија), а оваа година и ЅВЅ(Австралија) со т.н. специјална покана(пари) учествува во настанот. Претходно само го пренесуваа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,796
1,153
29
Битола
Исто и Израел. И земјите зад Урал и Кавказ.
Пред се многу ме нервира ко ќе се кажва нешто што не се знај ако не знајш географија ќути
Не велам дека Грузија и Азербејџан се азиски но и тие имаат дел од Европа на своја територија еве ти доказ.
И друг пат не зборвај нешто шо не го знајш
700px-Europe_polar_stereographic_Caucasus_Urals_boundary.svg.png

И да ако знајш која држава која е на мапава ќе сфатиш јас знам точно бидејќи Географијата мие омилена работа. А освен овие две земји и Казахстан има географски дел Европа. Едино си во Право за Израел и Ерменија, а како шо можиш да видиш географски Кипар не е дел од Европа.