X Factor Adria (втора сезона)

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Нема смисла, најсериозно. Што тогаш барат во judges' houses? Ако се четири столици, тогаш зошто на сајтот пишуваат шест столици? Зар толку се за никаде па и лажат? I don't wanna believe (shake)
Балкан и сè e можно.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Не, те молам кажи ми дека ме лажиш :place Те молам не ми ја руши последната надеж дека ќе биде нешто од шоувоооо (шмрц шмрц)...
Од кај ти се информацииве? Сеа баш отварам на прва вебсајтот и си пишува

Имаш некој близок што се пријавил, или?
така беше објавено на фб страната пред една недела
може сега измениле нешто
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Јас сега видов дека сепак ќе има сикс сит.
да ама тоа не значи дека ќе има 6 члена во жирито.
тоа значи,кога менторите ќе се одлучат кој 6 натпреварувачи од секоја категорија,поминуваат во следниот круг,за натпреварување.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
да ама тоа не значи дека ќе има 6 члена во жирито.
тоа значи,кога менторите ќе се одлучат кој 6 натпреварувачи од секоја категорија,поминуваат во следниот круг,за натпреварување.
Знам што значи тоа. Ми објаснија пред некое време. Сепак, фала ти.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор and corki

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
@Makedonec @Ditto+Maker ајде бе, дајте некој коментар за вчерашново шоуу...
Јас не фатив се, ама тоа што го фатив не ме воодушеви баш. Жирито ми е некако монотоно, некако како со сила да читаат некое сценарио кое однапред е напишано, не изгледа природно како да доаѓа од нив, од нивната душа :( Жељко ми е океј, ама другите...
Стварно се надевав дека Наташа Беквалац ќе биде у жири, можеби до тоа е што не можам некако да се поврзам со овие, можеби е до нешто друго. Ама не ми се свиѓа. Али океј, не се откажувам, им давам и втора шанса и со цело срце се молам да грешам, да има нешто во нив што ќе го направи шоуто поинтересно :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Не дека сум против нашиве, ама нашиов не ми пееше нешто посебно како што беше прикажан. Можда сум само јас...
Како целина, дали 5-6 мина пееја. Искрено досадно ми беше. По еден од Македонија, Србија, Црна Гора, Хрватска, и не знам дали имаше некој од Босна:unsure?
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Како за прва вечер беше многу пасивно за разлика од лани
Жирито е некако чудно сите се посебни на свој начин и не се вклопуваат како лани во една целина, сепак има време ќе ги запознаеме подобро. Во секој случај мислам дека ќе беше многу подобро ако во жирито ја ставеа Северина или Наташа.
Водителите се добри
Натпреварувачите горе доле добри беа. Најдобар впечаток ми остави првото момче што пееше и петмината машки од Хрватска. Нашиот ми е некако чуден не можам да речам дека е добар но не можам да речам и дека е лош.

Ако би ја оценил првава вечер тоа би било 6/10
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор and Ditto+Maker

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Aлександра Ковач,сестра и на Кристина ми делува некако непрофесионално.Кристина беше постручна со коментарите.Значи иста е како Емина.Мое мислење.Инаку јас до пола го гледав.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Само во недела ќе има Икс фактор?