X Factor Adria (втора сезона)

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Мене ова некако ми изгледа многу неорганизирано. Не знам зошто ама имам некој осјечај дека ќе биде тапа :(
Најверојатно затоа што првата сезона беше толку неиспланирана, толку лоша...
Ако сакат да го привлечат моето внимание, ќе треба да се исполнат следниве услови
1) Да бидат две вечери (i'm talking about the live shows), на крај краишта може и една, ама АКО пејат заедничка песна сите натпреварувачи на почетокот
2) Да го воведат таканареченото тhe six-seat challenge
3) Ако Емина е стварно во жири, се моле помалку да се лигаве кога нејзин натпреварувач ќе биде во последните двајца
4) Подобри сценски настапи (секогаш сум за подобар сценски настап отколку лелеменаежи пеење :kafe)
5) САКАМЕ ПОДОБРИ ГРУПИ БИДЕЈЌИ ОНИЕ ОД ПРВА СЕЗОНА БЕА ЗА НИКАДЕ ...
6) Од кај нашиве нови правила па пет финалисти? Се знае, финалисти се секогаш тројца, на никој Х Фактор до сеа немало пет финалисти. Оф, заборавив, немале средства па убрзале работата. Епа не! И без враќање на кандидати од минатото. Бројот на кандидати си е или 16 или 12. Нема трето |-( Може претерувам, ама сакам организираност.
Обично секогаш навивам за група кога се во прашање странските Х-Фактори, кај нас групите беа катастрофа.
А да, сигурно сум заборавил нешто ама ќе се надополнам.
Прашање за крај: Зошто не ги објавија резултатите од првата сезона? Колку убаво на другиве Х-Фактори си пише кој колку гласа од публиката имал во секој лајв шоу. Да не матат нешо овие нашиве :^)
 
Последна промена:

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
чекај те бе уште не почнало кажувате лоша организација ќе имало бидете надежни може ќе биде поинтересно и подобро организирано од првата сезона
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
чекај те бе уште не почнало кажувате лоша организација ќе имало бидете надежни може ќе биде поинтересно и подобро организирано од првата сезона
Подобро да не се надеваме, да се изненадиме. Оти ако многу се надеваме, на крај ќе се разочараме :zelen
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
@Makedonec ти реков дека ќе биде срање шоуво, а? Абе абе, пак вие не ме слушајте мене :rolleyes:
мислам дека не смеам да објавам линкови, затоа ќе ти препуштам доколку сакаш да си потврдиш информациите, ѕирни на сајтот на х фактор адриа.
Членовите на жирито се Александра Ковач (нишо посебно), Масимо Савиќ (не ми е фаворит) и Тончи Хуљич (who is this man :^) I don't know him).
Нема сомнеж, за што и да се фатиме се посеруваме, човече. Пуууу, да ти је*** живот, а баш мислев дека ќе има нешто интересно за гледање сезонава :mad:
*Исправка, Емина им откажала, па излеа Јоксимовиќ ќе биде на нејзино место. Whatever, boring.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Овие ќе бидат жири?
монотонија ќе биде икс факторов
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Jel znate šta je izazov "6 stolica"? Pa saznajte wink emoticon‪#‎xfactoradria‬
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :franticМислам срцето ми застана!
Дали ова значи дека ќе има six seat challenge?! Ако одговорот е да, тогаш една од моите молитви е слушната :cool:
Made my day :D
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :franticМислам срцето ми застана!
Дали ова значи дека ќе има six seat challenge?! Ако одговорот е да, тогаш една од моите молитви е слушната :cool:
Made my day :D
Пред две недели е започнато снимањето и има само четири столици
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Пред две недели е започнато снимањето и има само четири столици
Не, те молам кажи ми дека ме лажиш :place Те молам не ми ја руши последната надеж дека ќе биде нешто од шоувоооо (шмрц шмрц)...
Од кај ти се информацииве? Сеа баш отварам на прва вебсајтот и си пишува
Svaki sudija ima šest stolica i mora da odluči kojih šest takmičara ostaju da sede na njima i prolaze dalje.
Имаш некој близок што се пријавил, или?
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Не, те молам кажи ми дека ме лажиш :place Те молам не ми ја руши последната надеж дека ќе биде нешто од шоувоооо (шмрц шмрц)...
Од кај ти се информацииве? Сеа баш отварам на прва вебсајтот и си пишува

Имаш некој близок што се пријавил, или?
Може мисли на судиите и нивните столици :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Може мисли на судиите и нивните столици :zelen
Нема смисла, најсериозно. Што тогаш барат во judges' houses? Ако се четири столици, тогаш зошто на сајтот пишуваат шест столици? Зар толку се за никаде па и лажат? I don't wanna believe (shake)