Сакам да кажам/Сакам да прашам

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Никој не рече дека не е културен или фин, ами дека е стар. Сигурен сум дека зема пензија или некоја пара настрана, зошто тие пари да не одат во џебот на некоја млада девојка со стас и глас? На некоја на која навистина и требаат тие пари? Па и илјада денари би и завршиле работа на една студентка, рецимо. Зошто да не видиме на ТВ една згодна, убава девојка и со мерак да седниш и да гледаш временска прогноза? Ох, заборавив, сител прават се што е во нивна моќ за да немаат гледаност. Турски серии, турски серии, турски серии, вести, пак турски серии, па пак вести, па пак некој дедо ваму-таму ...
А зошто па да не биди на пример некој млад маж, убаво затегнат, со убаво градено тело ? Не следам јас тв, ни прогнози ни турски серии, само муабетото ми беше дека на се мора да се најди мана :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: devil4e

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
А зошто па да не биди на пример некој млад маж, убаво затегнат, со убаво градено тело ? Не следам јас тв, ни прогнози ни турски серии, само муабетото ми беше дека на се мора да се најди мана :)
Не, очигледно тебе муабето ти е СакамДаСеКонтрам. На сликата имаше и девојки и момци. Ако сакаш млад, убав и слаткоречив, нека ме ангажират мене, не е проблем тоа. Треба да стават млади луѓе, без разлика дали девојче или момче. Да имат шанса тие да се порадуват малку, да одат напред или како и да се вика. Уствари шо ќе стават млади кога сите баби им ги гледаат турските серии, па нормално за да ги задржат бабите мора да стават дедо.
Ги замислувам Стамена и Перса.
ПЕРСА: Аууу, ама е секси оној од временска, а?
СТАМЕНА: Ауууу, ме пале. Женет ли е?
ПЕРСА: Вдовец е.
СТАМЕНА: Еееј, супер, ќе му пишам писмо онда.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Не, очигледно тебе муабето ти е СакамДаСеКонтрам. На сликата имаше и девојки и момци. Ако сакаш млад, убав и слаткоречив, нека ме ангажират мене, не е проблем тоа. Треба да стават млади луѓе, без разлика дали девојче или момче. Да имат шанса тие да се порадуват малку, да одат напред или како и да се вика. Уствари шо ќе стават млади кога сите баби им ги гледаат турските серии, па нормално за да ги задржат бабите мора да стават дедо.
Ги замислувам Стамена и Перса.
ПЕРСА: Аууу, ама е секси оној од временска, а?
СТАМЕНА: Ауууу, ме пале. Женет ли е?
ПЕРСА: Вдовец е.
СТАМЕНА: Еееј, супер, ќе му пишам писмо онда.
Ако некој се контра тоа си ти. Јас не ја коментирав сликата воопшто, а и ќе си коментирам јас шо сакам никој не те тера тебе да се контраш со мене, јас си го кажав моето мислење, а ти ако си толку загреан околу тоа млади девојки да имало, студентки или ако сакаш ти да бидиш си го згршил местото за дискусија.
Да не можи човек и мислење да си искажи на рајат
 
Последна промена:

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Некое време дечко ми ме учеше покер да играм и денес решивме дека сум спремна. Се регистрирав на два турнира, на едниот имаше 7200 играчи на другиот скоро 3000. На двата прво место освоив (muscle) :igra
(со негова помош) :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mameha and diva orhideja

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Некое време дечко ми ме учеше покер да играм и денес решивме дека сум спремна. Се регистрирав на два турнира, на едниот имаше 7200 играчи на другиот скоро 3000. На двата прво место освоив (muscle) :igra
(со негова помош) :D
Ќе сакаш да ми кажеш каде играше? :)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Овие од Сител да не ги знаев и да ми раскажуваше некој дека постојат немаше да верувам жими се. Ама во земјава ќе видиш се и на очите нема да им поверуваш. Господинот Латас е врв. Права легенда.
(ова демек на Заев му се обраќа)
-И јас можам од тебе да извадам снимка како имаш секс со Сораја и како седиш на маса со таму бомбаши па да кажам дека си дел од некоја исламистичка организација. (е така да си знаеш)
А најјако ми е кога очајно се трудат да докажат дека се во право и дека делат мислења со некои ко демек врвни светски експерти и критичари. И тоа толку познати, со толку голема светска слава што немале друга работа него тумачеле и мислеле за бомбите на Заев и вратоврските на Латас.
- Господинот Х, кој бил дел од владата на Саркози остро го обвинува Заев и според искуството во една од највлијателните и најпознати влади порачува дека така во влада не се влегува.
Иначе дотичниот господин еднаш присуствувал на говор на Саркози, а иначе што е најважно за неговата кариера и поради што е светски признаен и почитуван е што за време на владеењето на Саркози овој имал цела рубрика во весник и тоа во делот астрологија. Оф мори мајко.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Сакам да кажам што се бунат од Прилеп за влез на гробишта што се наплаќа ? Ами прв таа работа ја запишал Цепенков кој бил прилепчанец , а потоа се екранизираше во приказната 1000 јајца :) Граѓаните на општина Прилеп овие неколку денови бесно реагираат поради тоа што на градските гробишта им се наплаѓа влез по цена од 59 денари.
И еве од каде им е идејата
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina