7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ливерпул губи од Свонси, Челзи до пред малку нерешено со Шрузбери, Фулам убедливо губи од Дерби.
Фулам мислам дека ќе биде новиот Портсмут.

Disco

LiverPoo сепак се извади, судијата необјасниво ја продолжи 7 минути наместо 3(facepalm), даде црвен наместо жолт на Свонси во 88 минута и после измислен дајв-фаул во 95-6 минута некој центрираше, голманот на Свонси се судри со одбрамбен и топката дојде до Ловрен за 2-1.
Старата добра комбинација на среќа и корупција повторно се активира во полза на Poo.
Роџерс има интегритет на сифилистична дроља од зад мтв. Очигледни инструкции да се дајва по секоја цена, на хајлајтс видов против Хал 5-6 дајва од кои еден беше толку ретардиран што не можеше да се игнорира и заработи дајверот жолт.
Убав ќе биде денот за островскиот фудбал кога ќе замине дрољата. Се надевам да налетаат на Челзи понатаму.

Han Wavel
Реков јас лани, ако не се освои титулата сега нема никогаш. Ќе се бориме за 4то место изгледа. Добро можеби ќе беше реално да заврши нерешено утакмицава ама ништо немаше да смени еден бод.
Сега гледам Саутемптон води уште по првите 15 минути, тие се спремаат за ЛШ изгледа. :)

Кој сака нека освојува само да не бидат Челзи или Сити.

Disco

Редно е Саутемптон да освои, чекаат од основањето на клубот за лигашка титула :zelen

Чарли Остин која голчина со пета :frantic:frantic:frantic
Исто имаше против Саутемптон ненормално јак гол.

Han Wavel
За Ливерпул сум да, и не ги менувам па ако сака и последни да се. Ме нервира што имаат глупи трансфери, и што мора да глумат фаули секоја утакмица.
Јунајтед не сакам да освои ама повеќе сакам да не освојат Челзи или Сити. Кога би бирал за сезонава кој да е шампион би го одбрал Арсенал. :)

Struggler

19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Хипотетички Арсенал има поголема шанса да ве стигни по бројот на титули, отколку Сити или Челзи, освен ако се фузираат и ги бројат заедно титулите.