Види ги бе овие Челзи одма гол даваат, сега примање гол никад.

5,405
5,905
1,683
Disco
Па нормално, кога играат тимови од горниот дел на табелата се игра затворен фудбал и ретко паѓаат голови. Кога се игра со послаб тим нити послабиот игра затворено нити фаворитот игра затворено зашто едните немаат што да загубат и играат на изненадување, додека фаворитите играат за поени и сакаат да доминираат.

...освен кога игра Арсенал, тогаш се дешаваат 5-3,3-6,2-8,1-5 :zelen
И М.Сити не се покусо, е сега Челзи е друга прича...

Кушкундалево
Саутемптон 8 - 0 ? :eek: Ова да ми го кажеше некој пред утакмицата ќе му се исмеев во лице.
Венгер поради неговиот инает остана без одбрана, па очекувано 2-2 против Хал. Ајде барем создаваа акции (прво полувреме го гледав, сеа гледам статистика 21 шут имале) и мрднаа од 4-5 удари кон голот.

Altaïr

Shinigami
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Да кажам што ја имав Саутемптон? Ај ќе кажам, гол гол ебате лудакот. :)
Ненормална работа е ова, 8 гола им бапнаа барем еден да примеа. :(
Во 2 минути паѓаат два гола хаха, мрдната утакмица. Тадич иначе со 4те асистенции денес стана 6тиот играч во ПЛ кој имал 4 или повеќе асистенции на една утакмица. :)

Арсенал дека го спомнав погоре и затоа нерешено иначе ќе си победеше. Ама добра утакмица беше и таа. :)

Мурињо решил да освојува оваа сезона. Денес не знам како дадоа 2 гола, јас мислев 0:1 ќе заврши. :)

1,683

Мене ме чуди како примиле гол Челзи, а не како дале 2.
Инаку гледам протестираат навивачите во ПЛ поради високата цена на картите. (y)

1,093

Сезонава крш е одбраната, рачиси секој натпревар прима безвеза гол.

1,683
Па кога дојде ред Белерин да игра прва постава јасно е се`. Пер пушта топки ко улав, го мрзи нога да стави, го мрзи да скокне и секоја утакмица примаат гол со глава. Кош се повреди, Чемберс го нема и одбрана играат Белерин и Монреал на неприродни позиции. И сето тоа поради инаетот на Венгер затоа што не му се купуваа дефанзивци.