5,905
1,683
Disco
15 серии? :eek:
Еднаш гледав афричко финале пред две-три години Брег на слонова коска-Замбија имаше многу пенали шутираа и голманите ама некој удри пречка, Дрогба ли беше и Замбија бидна шампион на Африка...

Значи слабо Арсенал и Евертон, Ливерпул со сизифовски маки понатаму, Шрузбери going tough :cool:
Милтон Кејнс победил само 2-0 со Брадфорд, дупло послабо него со М.Јунајтед :zelen
Јако беше на претпоследниот лига куп кога Брадфорд, тогаш од 4.лига, сјеба 4-5 премиерлигаши ама во Финале немаа сила и Свонси ги искасапи.

Han Wavel
Барем купов да го освојат ако не друго, Јунајтед го нема, Арсенал исто, а вечер ништо чудно да изгуби или Челзи или Сити. :)

Кушкундалево
Koj го есапи купов, сите пуштаат втора-трета постава колку да се истрчаат и да пополнат минутажа, а патем и менаџерите да си видат што клупа имаат. Овој куп има значење за помали клубови на кои секој трофеј им е битен.

Altaïr

Shinigami
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Па будала е Роџерс, вчера става тројца првотимци на небитна утакмица, среќа не му се повреди некој. Затоа реков кога веќе почнал така барем нека го освои. :)

Han Wavel
Ливерпул мора да ја добие утакмицава, Евертон не се нешто посебно ама дека одбраната на Ливерпул не е баш нај нај можат да дадат гол од контра ако направат. :)
Јунајтед победува 2:0 а Сити 1:1. Баш да видам дали ќе погодам. :)

Altaïr

Shinigami
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не примија гол бе, голчиште примија ццц овој Ливерпул и тој од лани се разлика небо земја. Педерчиња.

Altaïr

Shinigami
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Да ми кажеше некој дека после 6 одиграни Саутемптон ќе биди втор а Свонси четврти, ќе му се изнасмеев. Челзи без пораз сеуште. :)