Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
ван Гал вика дека изгубиле бидејќи не оствариле доволно посед на топка. Во право е човекот, кога дозволуваме онака да ни се шетаат до 16тик, ќе му свири смешни пенали.

Под смешни се подразбира првиот пенал, фаул во напад беше, а не да му свири пенал. Доколку беше непристрасен судија дури и она можеше да го свири за симулирање и да добие жолт картон.


А од друга страна доколку гледаме проблемите во Јунајтед, тогаш Рохо е трагичар на натпреварот.
Нападот ви е ѕверски ама одбраната за никаде. Ди Марија само што ќе прими топка тоа одма е шанса за гол, да ви се среди одбраната и нека ви ја дадат титулата уште сега. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Нападот ви е ѕверски ама одбраната за никаде. Ди Марија само што ќе прими топка тоа одма е шанса за гол, да ви се среди одбраната и нека ви ја дадат титулата уште сега. :)

Читав негде по интернетов ван Гал не обрнувал внимание толку многу на одбрната па затоа ваква му беше и во Баерн Минхен колку што ме држи сеќавањето.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Читав негде по интернетов ван Гал не обрнувал внимание толку многу на одбрната па затоа ваква му беше и во Баерн Минхен колку што ме држи сеќавањето.
Епа ако сака да освои јас мислам дека треба да почне да обрнува внимание, има една спортска поговорка (жити зборот ама само тој ми текна :) ) со нападот се добива утакмицата а со одбраната титулата. Ете пример последнава утакмица, давате 3 голови, нападот супер функционира но примате 5 заради одбраната. Да беше одбраната малце подобра ќе дадевте 5 гола а не да примите. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Епа ако сака да освои јас мислам дека треба да почне да обрнува внимание, има една спортска поговорка (жити зборот ама само тој ми текна :) ) со нападот се добива утакмицата а со одбраната титулата. Ете пример последнава утакмица, давате 3 голови, нападот супер функционира но примате 5 заради одбраната. Да беше одбраната малце подобра ќе дадевте 5 гола а не да примите. :)

Епа ако не поработи и на одбраната ќе си добие отказ и тоа е тоа.

Но, и во одбрана немаме искусен дефанзивец, ги продадовме и Видиќ и Фердинанд, а притоа ниту едно младо не ветува дека е сигурен и стабилен. Единствено Џонс, но тој се повредува често, за жал.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Арсенал 1 - 2 Саутемптон
Арсенал речиси без првотимци сем Вилшер, Санчез и Чембрс. До некаде се радувам што изгубија од причини што им го олеснува распоредот да не мора да се замараат со лига-куп, плус да му текне на Венгер што говеда во одбрана чува за ротација и не пушта некоја фунта за да ги подосвежи малку, од друга страна па кога ќе ми текне дека овој е составот за ротација најмалку до јануари ми доаѓа да вриснам онака кратко и гласно. Оспина е низок голман и прими стварно убав гол, ама и голот на Санчез беше одличен. Диаби конечно дочека да стапне на терен и не се покажа многу, Кембел за кого сите крекаа да го виделе наместо Велбек оти бил голем таленат (оти нели на свецко дал гол) успеа одвај 4-5 додавања да направи и тоа на средина од теренот. Хектор Белерин и Кокелин како лев и десен ужас во одбрана, Хајдн централно дефанзивно црево , додај го тука и Росицки кој после таква пауза добро е што уште знае да трча, Подолски кутриот не дојде ни до топка од скилот на Кембел (кој патем не успеа ни еднаш да центрира или да подаде до Лукас) за да може да шутне на гол.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ќе стигне ли до 11-та серија пенал рулетот?
Едит: прв пат во животот гледав 15-та серија пенали. :frantic
 
Последна промена:

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Бог да чува еј, 15 серии хахаа се вака педерски се извлекува Ливерпул, среќа промаши последниов иначе ќе почнеа и тренерите да шутираат. :)