Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Лелее ретардирани ауу :mad: на нафрлени топки вркска си немаат ццц, ви еебаам лудаците. Не ја глеам утакмицава, јас сум баксузот изглледа.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
До менаџерот е, Ливерпул потроши за играчи колку шо некои афрички земји имаат буџет а бидува победен од Маори од Нов Зеланд :)

Велбек подобро ќе се влкопи во Арсенал отколку во М.Ј., повеќе му одговара венгерскиот начин на игра. Но тоа остава една нерешена мистерија - што ќе биде со Јаја Саного? :eek:
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
До менаџерот е, потроши за играчи колку шо некои афрички земји имаат буџет а бидува победен од Маори од Нов Зеланд :)

Велбек подобро ќе се влкопи во Арсенал отколку во М.Ј., повеќе му одговара венгерскиот начин на игра. Но тоа остава една нерешена мистерија - што ќе биде со Јаја Саного? :eek:
Кога ќе снимаат филм за Бамби, Јаја Саного ќе го викнат да го глуми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Овие Ливерпул колку изиграа аматерски на трансфер пазарот то чудо нешто. Овие од Саутемптон кизнај шо чаеви им даваа додека играа за нив (Ламбер, Лалана и Ловрен), а сеа се заинтересирав да не бил под дејство на билки и Шо. Сакам што поскоро да дебитира за тимот и да видам како ќе игра.


Што се однесува до Ливерпул, вака не се освојува ЛШ. :p
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ливерпул и Јунајтед со одбраниве ништо не прават. Вчера одбраната на Ливерпул спиеше кога имаше нафрлени топки, денес еве Јунајтед почнува супер и таман си викаш сега ќе ги растурат, они примаат 4 гола.
Нападот е супер и страшно изгледа ама одбранава тапа. Мора да се поправи нешто, не можам да ги гледам Челзи на крај како се радуваат, или не дај боже Сити пак. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Што е полошо, да се примат 4 од Милтон Кејнс или 5 од Лестер?
th_template-philosoraptor.jpg


:rofl:zelen

Ќе го бараат Мојс ама Дејви наводно ќе оди во САД...
Лестер купува играч од четврта лига, некојси Џејми Варди за мали пари и истиот ги размонтира М.Ј. со Ди Мариа, Мата, Руни, Ван Перси и Фалкао во состав. Некој пред две години да го предвидел ова ќе го затвореле во лудница :D
Доказ за нереалните суми за трансфери. А во моментов има уште една дилема - кој е полош, Ловрен од Л. или овој Рохо од М.Ј. како е можно овој да им е најјако појачање во одбрана, изиграл јако против Нигерија и Иран и ајде трпај пари (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Макар да, рака на срце, имаше дајв при првиот пенал за Лестер Сити само и тоа не е оправдување да се примат пет гола од Лестер со онаков состав.
Пол Кончески го имав скроз заборавено порано хараше во Фулам после отиде во Ливерпул и исчезна од радарите ама ете го жив и здрав бил :zelen
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
ван Гал вика дека изгубиле бидејќи не оствариле доволно посед на топка. Во право е човекот, кога дозволуваме онака да ни се шетаат до 16тик, ќе му свири смешни пенали.

Под смешни се подразбира првиот пенал, фаул во напад беше, а не да му свири пенал. Доколку беше непристрасен судија дури и она можеше да го свири за симулирање и да добие жолт картон.


А од друга страна доколку гледаме проблемите во Јунајтед, тогаш Рохо е трагичар на натпреварот.