Insanity workout

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Insanity workout е домашна фитнес програма која трае 60 дена, а тренер е Шон Т. Секој ден со различен распоред, шест пати неделно, еден ден одмор. Прилично напорна, кардио базирана and it makes me go insane.
Лично, јас сум при крај со првата недела и кога вежбам мислам дека ќе си приумрам, ама чувството по завршување е оргазмично. Некои вежби не можам да ги направам правилно, но со тек на време сигурна сум дека ќе биде. Во одредени моменти го мразам човеков, почнувам да викам од мака, ги мразам тие околу него што така лесно ги прават вежбите, ама од друга страна ми е тотално мотивирачки. Особено што гледам дека целулитчево почнува да се топи. На крај, почетокот е тежок, ама знам дека можам. Успеав многу, па за едноцифрена бројка на килограми не се сомневам.
Ја пробал ли некој програмава? Ваши искуства?
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
И јас ќе почнам да вежбам според програмава :) интересна работа е вака на видување не ми изгледа многу тешко само многу скокање има но кога ќе почнам ќе видам како е. Туку имам еден предлог ако сакате да се собереме така повеќе што сакаме да вежбаме според програмава и да вежбаме некаде заедно мислам дека ќе ни биде интересно и плус ќе се мотивираме едни со други. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Никако не ми иде дома вежбањето,легнам ли на грб ке видам некоја пајажина па прекинувам да земам метла или легнам на стомак ,опа колку трошки па ајде по усисивач.Вежбање само надвор од домашни услови.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Никако не ми иде дома вежбањето,легнам ли на грб ке видам некоја пајажина па прекинувам да земам метла или легнам на стомак ,опа колку трошки па ајде по усисивач.Вежбање само надвор од домашни услови.
Ааа тоа се екстра ефекти па посебно кога се пушта правосмукалка па уште и ако ти се погоди ко мојата стомачни, бутови, задник, раце се ти опфаќа. :D Шала на страна сериозно ако има заинтересирани да ја вежбаме програмава некаде надвор нека се пријават :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
@Notice дефинитивно не се така лесни вежбиве за правење како кога ги гледаш згоднине девојчици како потскокнуваат со леснотија.
Тешки се, топат, последните минути од кожа ме вадат колку се напорни, ми се тресе половината и половина час по завршување.
Јас се сликнав пред да почнам, ќе се сликнам по завршување на првиот месец, чисто за споредба. Мислам дека ќе има резултати.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Одам на зумба во К.вода кај стара рампа и засега ми е добро,кога ке ми здосади се префрлам на аеробик.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Добра идеја со сликањево знам дека не се лесни ама некако лесно изгледаа :) а кога ќе почнам уште кај првата вежба ќе заглавам ама белким нема да се откажам :)

Одам на зумба во К.вода кај стара рампа и засега ми е добро,кога ке ми здосади се префрлам на аеробик.

Абе каква зумба ова е боље :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Farfalla and diva orhideja

Точка

Истакнат Член
20 декември 2013
41
69
318
Еј, и јас ја имам симнато Insanity-програмава. :)
Одамна планирам да почнам, ми се допаѓа тоа што можеш дома да вежбаш, во било кое време од денот, а и плус читав доста позитивни коментари. Штета што никако не можам да се решам да почнам, пуста мрза... ама ќе биде еден ден. :)
Како што ѕирнав, има и план со исхрана, соодветен на вежбите. Ама некако тоа е поспецифична храна, барем мене така ми изгледа. Вие пробувате да го почитувате тој режимот на исхрана? :)
 

Samurai

Нов член
24 април 2014
17
13
3
Значи програмава без соодветна исхрана е убивање на телото или трошење време. Во случај да се изгладнуваш, да глумиш здрава индивидуа со јадење само на овошје, зеленчук и пиење млеко = Убивање. А во случај да глумиш спортски тип кој вежба 6 пати во неделата интензивно а после тренинг ке се напука со чоколадо, бели пецива и сл. = Трошње време. Е сеа вие одберете... Ако имате со програмата за вежбање + нутриционистичка програма тогаш пробајте во спротивно јас не би почнувал со ова, но сепак тоа е индивидуално.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and diva orhideja