Автомобил на кредит,лизинг? Да или Не?

Автомобил на кредит???

  • Да

    Гласови: 2 20.0%
  • Не

    Гласови: 8 80.0%

  • Вкупно гласале
    10
  • Poll closed .

Maks

Староседелец
Доколку би земале автомобил во блиска иднина, дали би ризикувале да земете нов автомобил на кредит во ова кризно време и моментални камати или би се одлучиле за поевтината варијанта половен?:)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Си купив Мерцедес пред некое време на старо или како да го наречам тоа :)
Нова да купиш дури да ја развозиш....... а за кредити не сум баш. Цел живот да отплаќаш :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks

Maks

Староседелец
Си купив Мерцедес пред некое време на старо или како да го наречам тоа :)
Нова да купиш дури да ја развозиш....... а за кредити не сум баш. Цел живот да отплаќаш :D
Нова ако е во готово 10 000евра на кредит ке излезе 13 000е. :D Кредит и јас никогаш само половно:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
На старо имам бмв 530 дизел, 2000-та година, донесена од германија преку најдобар другар се вкупно ме фати 6500 евра со регистрација.
Не планирам да земам на ново од проста причина што немаме услови за нова кола, почнувајки од неквалитетно гориво па се до улиците
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks and Boyka

Maks

Староседелец
На старо имам бмв 530 дизел, 2000-та година, донесена од германија преку најдобар другар се вкупно ме фати 6500 евра со регистрација.
Не планирам да земам на ново од проста причина што немаме услови за нова кола, почнувајки од неквалитетно гориво па се до улиците
Да патиштата ни се катастрофа за нова кола земи го истото твое бмв иста година 2000 купено од тука и возено цело време тука ке видиш каква разлика во амортизација ке има за разлика од твоето кое е возено во Германија:)
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Не би зел на кредит или лизинг..затоа што ке ми излезе многу поскапо што е нормално а и греота би ми било нова кола да ја траскам на селскиве патишта или па некој сељачана да ја изгребаат или сл..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Никогаш на кредит или лизинг... Не планирам цел живот да сум роб на банката и да живеам во страв дали ќе можам да ја отплатам ратата или не...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludi Maks