1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Автомобил на кредит,лизинг? Да или Не?

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Maks, 2 март 2012.

?

Автомобил на кредит???

Затворена анкета 2 мај 2012.
 1. Да

  2 глас(а)
  20.0%
 2. Не

  8 глас(а)
  80.0%
 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Доколку би земале автомобил во блиска иднина, дали би ризикувале да земете нов автомобил на кредит во ова кризно време и моментални камати или би се одлучиле за поевтината варијанта половен?:)
   
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Си купив Мерцедес пред некое време на старо или како да го наречам тоа :)
  Нова да купиш дури да ја развозиш....... а за кредити не сум баш. Цел живот да отплаќаш :D
   
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Нова ако е во готово 10 000евра на кредит ке излезе 13 000е. :D Кредит и јас никогаш само половно:)
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Ама и тешко дека некоја убава ќе најдеш за 7 000-10 000 евра :/ Се` се скапички :D
   
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  за 5000 евра голф 4 можеш да најдеш тип топ Ч)
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 6. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Ама Голф..повеќе е машка кола. :)
  Убаво ми е со Мерцедесчето сега за понатака ќе видиме :D
   
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  На старо имам бмв 530 дизел, 2000-та година, донесена од германија преку најдобар другар се вкупно ме фати 6500 евра со регистрација.
  Не планирам да земам на ново од проста причина што немаме услови за нова кола, почнувајки од неквалитетно гориво па се до улиците
   
  На Ludi Maks и Boyka им се допаѓа ова.
 8. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Да патиштата ни се катастрофа за нова кола земи го истото твое бмв иста година 2000 купено од тука и возено цело време тука ке видиш каква разлика во амортизација ке има за разлика од твоето кое е возено во Германија:)
   
 9. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Не би зел на кредит или лизинг..затоа што ке ми излезе многу поскапо што е нормално а и греота би ми било нова кола да ја траскам на селскиве патишта или па некој сељачана да ја изгребаат или сл..
   
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 10. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Никогаш на кредит или лизинг... Не планирам цел живот да сум роб на банката и да живеам во страв дали ќе можам да ја отплатам ратата или не...
   
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: