Ја живеете ли сегашноста?

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
345
802
393
Кумановоoo !
Од мала обозавам да ги анализирам лугето и нивната подсвест и свест...
Многу мал дел од лугето живеат во СЕГА и ОВДЕ! Кога мислиме дека живееме во СЕГА И ОВДЕ ние не живееме,кога работиме,кога јадеме,кога учиме,кога патуваме ние НЕ ЖИВЕЕМЕ во СЕГА И ОВДЕ ... Ке се запрашате зошто? Пример кога чистиме по домa ние мислиме за идност(што ке направaм потоа,кое сретство да употребам,тоа ми фали ,она да избришам )...Сега додека пишувате вие мислите на идност, (што да пишам потоа .. ?)
А пак за минато да не збор,нон стоп сме таму .Во една книга на Пауло пишуваше: Минатото ја заборавило неа,зошто и таа не го заборава него?
Како да живееме во СЕГА И ОВДЕ ? Затвори очи,не мисли на ништо,потполно на нипто,без ниедна мисла ... ееее тогаш живееш во СЕГА....се губат и минато и идност ..ти живееш во СЕГА...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mrav4e, Lena and Harmonija

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
29
Од мала обозавам да ги анализирам лугето и нивната подсвест и свест...
Многу мал дел од лугето живеат во СЕГА и ОВДЕ! Кога мислиме дека живееме во СЕГА И ОВДЕ ние не живееме,кога работиме,кога јадеме,кога учиме,кога патуваме ние НЕ ЖИВЕЕМЕ во СЕГА И ОВДЕ ... Ке се запрашате зошто? Пример кога чистиме по домa ние мислиме за сегашност(што ке направaм потоа,кое сретство да употребам,тоа ми фали ,она да избришам )...Сега додека пишувате вие мислите на сегашноста, (што да пишам потоа .. ?)
А пак за минато да не збор,нон стоп сме таму .Во една книга на Пауло пишуваше: Минатото ја заборавило неа,зошто и таа не го заборава него?
Како да живееме во СЕГА И ОВДЕ ? Затвори очи,не мисли на ништо,потполно на нипто,без ниедна мисла ... ееее тогаш живееш во СЕГА....се губат и минато и сегашно ..ти живееш во СЕГА...
Додека јадеш јаболко, мисли дека јадеш јаболко. Не мисли на друго, така јадеш јаболко, ги примаш психо-физички неговите бенифиции, а додека мислиш на нешто друго, пример на мене :D... веќе ме јадеш мене ... (сега јас мислам додека го пишувам ова пишувајќи го ова мислам на сега, сега го пишувам ова) сегашност, а?:p СЕГА И ОВДЕ! :giggle Многу добар пост од твоја страна ми се допаѓа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Smiley_1996

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
345
802
393
Кумановоoo !
Додека јадеш јаболко, мисли дека јадеш јаболко. Не мисли на друго, така јадеш јаболко, ги примаш психо-физички неговите бенифиции, а додека мислиш на нешто друго, пример на мене :D... веќе ме јадеш мене ... (сега јас мислам додека го пишувам ова пишувајќи го ова мислам на сега, сега го пишувам ова) сегашност, а?:p СЕГА И ОВДЕ! :giggle Многу добар пост од твоја страна ми се допаѓа

хахаха :D Гледај га видео ,много е добро(y)изненади ме ....жално е ако не се види,човек се мучија да га направи,да не освести нас људи ,а ми да га игнорирамо стварно би било глупо ... :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
29
хахаха :D Гледај га видео ,много е добро(y)изненади ме ....жално е ако не се види,човек се мучија да га направи,да не освести нас људи ,а ми да га игнорирамо стварно би било глупо ... :D
Еве го пуштив, го гледам со љубов... ќе го прокоментирам во некое наредно СЕГА! :) THANKS (party)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Smiley_1996

Mrav4e

Истакнат Член
11 јули 2013
11
13
103
DON'T GIVE A FUCK!!!
Ако гу практикуеш овуј реченицу погоре, ке живиш у сегашност! :D

Ххахахаха... XD Заебавам се... ама кт погледнеш и кт размислиш поубаво, тој горе што га напиша ја до негде е тацно, посто како што напиша Госпооѓа Smiley_1996, "Затвори очи,не мисли на ништо, потполно на ништо, без ниедна мисла ... ееее тогаш живееш во СЕГА....се губат и минато и идност ..ти живееш во СЕГА..." Овај реченица у превод значи DON'T GIVE A FUCK!!! , такој да узивајте... И ја се изгуби у објаснуванје едноставно требаше да DON'T GIVE A FUCK!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Smiley_1996