Сакам да кажам/Сакам да прашам

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Стварно уште немам видено некој да се лизни на банана во реален живот
Комшика ми, скршила руку, цел пазар ву се смеаја(куманофска работа) летнала бш како на цртани, толику корубу не видела : )

Сакам Дортмунд и Челзи да ги осфоиф први места !
 

Lillian

Истакнат Член
7 април 2013
198
263
163
Сакам да кажам дека ова е доказ дека паѓаат во вода причите дека физичкиот изглед и не е толку битен,ете ако ништо друго служи за увреда како нечиј недостаток п.с ставање фотки и да се гласа кој е полепши
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
32
Ќе цитирам една песна од Перо Деформеро:
"Ту нема љубави,ту нема љубави,ту нема љууубавииии"
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Повторно иста игра.
Кој модератор е онлине?
Еден крка а другите ништо?
Никаква реакција на пријавите?
Баш супер.


Затоа и форумот е тоа што е...нема да успее...Или чекај да внимавам што ке напишам немој и мене да ми стегнаат бан.
slb_bobo батали бе,не се замарај...Стави се што те нервира на игнор опција,верувај дека ке ти биде поубаво.
Не потпагај на провокација...Зошто пак ке заврши лошо...
И сТрам те било,излези од виртуелниот свет :rolleyes:
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Децо, помагајте.
Дали некој од овде имал проблем со инвазија на стоногалки? Значи ми доаѓа да се отселам, до тука е дојдена работата. Секој ден кога ќе се вратам дома, обавезно има минимум по една. На под, на ѕид, па и на таван лазат. Веќе мир немам овде, нон стоп ми е страв да не ставам глава на нешто кое било полазено од нив.

Кажувајте чаре, оти ќе полудам. Раид барав, немаат тука таков, имаат само за некои други бубачки. Некој спреј има ли достапен да е тука во Македонија? Или некој друг совет. Ги усисувам инаку со правосмукалка, ама не може веќе вака.

Го честам тој што ќе ми каже ефективен лек, ама најозбилно.
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Децо, помагајте.
Дали некој од овде имал проблем со инвазија на стоногалки? Значи ми доаѓа да се отселам, до тука е дојдена работата. Секој ден кога ќе се вратам дома, обавезно има минимум по една. На под, на ѕид, па и на таван лазат. Веќе мир немам овде, нон стоп ми е страв да не ставам глава на нешто кое било полазено од нив.

Кажувајте чаре, оти ќе полудам. Раид барав, немаат тука таков, имаат само за некои други бубачки. Некој спреј има ли достапен да е тука во Македонија? Или некој друг совет. Ги усисувам инаку со правосмукалка, ама не може веќе вака.

Го честам тој што ќе ми каже ефективен лек, ама најозбилно.
Директ во ветеринарна (земјоделска) аптека...кај нив е лекот...гарантирам..:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Бев во продавница, конкретно за стоногалки немаа ништо. Имаат доста спрејови, ама за мрави, пајаци, комарци, муви... А во огромен супермаркет бев. За ова не можев да најдам. Во аптека не ми се верува да имаат, сепак аптеките не држат такви работи. Може да ми кажете и што ги привлекува, да знам да не имам нешто дома. Макар што разговарав со соседите, истиот проблем е со сите.