Сакам да кажам/Сакам да прашам

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,796
1,153
29
Битола
многу се нервирам глупо школо станвав за да ни речат да си одиме а до вчера пиштеја дека ќе имаме екстерни сите таму денес одиме и на крај ни прат нема да имате одетеси глупации (facepalm) :mad :banghead
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Нееееееееееееееееееееее : ) ј***ш кафе, кафе се пие увек
Време надвор е само за пиво скару мару ....на Шару : )

:rofl хххахахаа ме потсети на мојот омилен клип
таратанау скараа, пивцеееее
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pilot, Farfalla and parvati

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
СДК Не ми е јасно што меморија ќе имав.. шуркам по телефонот и гледам имиња.. е на овој му е роденден на тој датум .. и така едно повеќе од пола именик го свртив ! Д фак .. и + знам родендени на луѓе кои ги немам во мојот именик .. мора да сум гениј ...
Значи главната поента на СДК беше тоа што СДК дека памтам можеби непотребни работи и ситници, детали и слично :svirka
СДП Am I Crazy? (think)
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Am I crazy?Аm I lossing my mind?:)
Hell Yeah...
А и што ке ми е?
И вака ми е добро...
Ке идам денес кај другарка...
Да ја видам...
Ми недостига...
И да и докажам она кое имам...
Синока започнавме разговор...
И не го довршивме...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
И сега ќе почнат сликите на
лајк ова, лајк она.
Посебно со она лајк на болни деца.
Јас го деактивирав.
Јас си направив поради факултет. Фанаа се живо да ставаат таму, материјали и такви глупости. Никој скајп нема, ниту пак некој на портал на факултет става нешто. И сите ќе си поминат на колоквиуми .. ти ќе си паѓаш. Сабајле полагаме гледам сите со скрипти од 40 - 50 страни дошле .. од кај ви се ? - Па на фб ги ставија .. така нека биде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Сепак за Скопје поагам...Сега.
Кај другарката утре...
Знам дека ке ме разбере.

|o$y(|-|0$0(|@l фејсбукот е добра работа доколку знаеш да го користиш. :)
А не тој тебе да те користи...
А тие лајкови за кои зборува Lena као демек некој заработувал по еден долар...Страшно.
Секакви вознемирувачки слики ставаат...Не може секој да ги поднесе.
Лајк на ова лајк на она...
Грда сум на сликата,шо к*рац си ја стаила тогаш?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Јас си направив поради факултет. Фанаа се живо да ставаат таму, материјали и такви глупости. Никој скајп нема, ниту пак некој на портал на факултет става нешто. И сите ќе си поминат на колоквиуми .. ти ќе си паѓаш. Сабајле полагаме гледам сите со скрипти од 40 - 50 страни дошле .. од кај ви се ? - Па на фб ги ставија .. така нека биде.
Многу почнаа да се занесуваат со тој фб, нас една професорка дури ни рече група да направиме и да ја ставиме и неа за таму да ни ги праќала материјалите и ене ја сега све таму праќа. На тие шо немаат фб обично ние другиве им копираме све на мејл.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Многу почнаа да се занесуваат со тој фб, нас една професорка дури ни рече група да направиме и да ја ставиме и неа за таму да ни ги праќала материјалите и ене ја сега све таму праќа. На тие шо немаат фб обично ние другиве им копираме све на мејл.
Исто и тука. Само сите ги мрзи кога ќе им речеш на мејл/скајп. Многу работа било.