Сакам да кажам/Сакам да прашам

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Да,и кога ќе се видиме ако изгледам ко зомби,
изрецкана по раце и нозе,
знај дека сум постанала ендорфин-џанки.
Има уште стотици начини како да излачиш ендорфин де, не мора да се рецкаш само :D На пример можеш да јадеш чоколади или прости шеќери и ќе лачеш серотонин и ендорфин xD
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Има уште стотици начини како да излачиш ендорфин де, не мора да се рецкаш само :D На пример можеш да јадеш чоколади или прости шеќери и ќе лачеш серотонин и ендорфин xD
Да,
има милион варијанти на лачење на ендорфин,
но со вториов пример постои опасноста да изгледам ко сумо-борач:zelen.
Ќе го изберам џогирањето.
Адреналин-ендорфин-допамин.
Аll in one:)
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Сдк не знам зошто ама викендов си летна многу брзо.....
Сдп : Јас го пијам кафето или тоа мене? Некако ко без кеф ... нема везе, веројатно дека без цигара..
Ајд да одам да се спремам :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
СДК:Денов некако глупаво ми почна..дали дека сум преморена од викендов не знам..важно не ми е ама баш ич интересно..изгубен случај денес...
па уште и како врв на се опкружена со дебили..не знаат да сврзат две прости работи..ти ја отежнуваат работата се мислам од инает само...
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
36
Неготино
операција завршена,пациентот жив и во добра состојба
прво мое асистирање на операција(inlove)неможам да ви опишам колку сум среќна,фала ти боже-се помина во најдобар ред (па јас сум можела бе(happy))
doktor-thumb10375912.jpg
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Море жени, едно питањце, мојт? Што ви е бе финтата така да си поткрадувате туѓи постови од други места?
Па што е најјако, претежно од иста личност се крадени. Една иста крадачка е со бројни профили, или сите толку се воодушевувате на дотичната членка од која диплите постови, па се обидувате да се претопите во неа во виртуелниов свет?
Барем фонтот сменете го, да не ве издава. Сваштарии.
Не е веќе ни интересно, загрижувачко е.
Не за друго, жално е на наши години да се експонираш ко изградена личност и од петни жили да сакаш да си интересен, а да немаш свои ставови и идеи.

Јас? Арно сум, фала.
И сунце сија, и кокичиња цутат, не може нам киша ништа...беле руже...то.
Big brother is watching you. Поздрав. (sun)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Море жени, едно питањце, мојт? Што ви е бе финтата така да си поткрадувате туѓи постови од други места?
Па што е најјако, претежно од иста личност се крадени. Една иста крадачка е со бројни профили, или сите толку се воодушевувате на дотичната членка од која диплите постови, па се обидувате да се претопите во неа во виртуелниов свет?
Барем фонтот сменете го, да не ве издава. Сваштарии.
Не е веќе ни интересно, загрижувачко е.
Не за друго, жално е на наши години да се експонираш ко изградена личност и од петни жили да сакаш да си интересен, а да немаш свои ставови и идеи.

Јас? Арно сум, фала.
И сунце сија, и кокичиња цутат, не може нам киша ништа...беле руже...то.
Big brother is watching you. Поздрав. (sun)
Сус. Ти ли ќе кажуваш тука кој што треба да прави? Ти не си интересна. Ок? Поз.


СДК Cross Eyed Marry после прв став од Sonata Pathetique in C minor е совршенство.