Сакам да кажам/Сакам да прашам

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Electra јас па сакам да те прашам, кога ќе ни пишеш нешто позитивно, со нешто некого да пофалиш, макар и себе си :D?
Обожувам да те читам, брутално си искрена и реална - реална до срж во секој твој пост, не наоѓам маани ниту забелешки, ама онака сакав да те прашам.
А твое е дали ќе ми одговориш :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Electra јас па сакам да те прашам, кога ќе ни пишеш нешто позитивно, со нешто некого да пофалиш, макар и себе си :D?
Обожувам да те читам, брутално си искрена и реална - реална до срж во секој твој пост, не наоѓам маани ниту забелешки, ама онака сакав да те прашам.
А твое е дали ќе ми одговориш :D
Абе имам фалено, не ме читај селективно. :zelen
Ама завршено средно не е светско чудо за медаља, посебно не ако се пишал/а „Матуран/ка“ под сликата. Нек е нешто што не може секој, прва ќе го пофалам, вака е attention whoring, а јас имам навика да ја извлекувам мрчливоста над тажачката. :)
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Абе имам фалено, не ме читај селективно. :zelen
Ама завршено средно не е светско чудо за медаља, посебно не ако се пишал/а „Матуран/ка“ под сликата. Нек е нешто што не може секој, прва ќе го пофалам, вака е attention whoring, а јас имам навика да ја извлекувам мрчливоста над тажачката. :)

се согласувам дека не е голема работа да си матурант, па ни апсолвнет во денешно време, но секој како милува нели : )))
и благодарам што ме удостои со одговор, а не те читам селективно... некако ми излизгале од рака тие постовите каде што фалиш :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Абе имам фалено, не ме читај селективно. :zelen
Ама завршено средно не е светско чудо за медаља, посебно не ако се пишал/а „Матуран/ка“ под сликата. Нек е нешто што не може секој, прва ќе го пофалам, вака е attention whoring, а јас имам навика да ја извлекувам мрчливоста над тажачката. :)
Aj aj, пофали се дека имаш завршено средно.
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Сдк кога во ноќна линија нема да платиш карта во ЈСП бесценето (додуша 40 денара ќар):eek: :zelen
И јас и другар ми си дојдовме со таа 65ката и не плативме, цигари си купивме пред тоа со парите, и да сакаше немавме со што да му платиме, 4 денари само у нас (facepalm) мада никој не ни плаќа у таа веќе :giggle
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
И јас и другар ми си дојдовме со таа 65ката и не плативме, цигари си купивме пред тоа со парите, и да сакаше немавме со што да му платиме, 4 денари само у нас (facepalm) мада никој не ни плаќа у таа веќе :giggle
А бе што да праат и овие јсп од мене и тебе ли лебот ќе го вадат(facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble