Врска со другар(ка) на бившите?

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Значи дали би започнале ваква врска?Затоа што во дваесет и првиот век има баш секакви врски,нема голем број добри пријатели,па дали би го направиле тоа и дали ќе ви биде грижа што мисли за тоа бившата?Би се обиделе или во старт се откажувате?Дали сте личност која традиционално гледа на работите или сте личност која сака авантури и го живее животот без разлика дали ќе ги повреди другите?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Нема шанси. Ако му е другар тогаш сигурно знае многу работи за мене. Тој му има кажувано. И после ако останат другари ќе се фалат абе јас бев со неа ама и јас бев бе. Нема шанси ... Тоа е нешто невкусно...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana

Rosana

Староседелец
24 јуни 2012
267
499
1,063
Нема шанси. Ако му е другар тогаш сигурно знае многу работи за мене. Тој му има кажувано. И после ако останат другари ќе се фалат абе јас бев со неа ама и јас бев бе. Нема шанси ... Тоа е нешто невкусно...
и јас мислам исто :)
 

Anacal

Полноправен Член
19 јануари 2013
45
29
18
Јас сум била со двајца од исто друштво. Всушност со ниеден од нив не сум била во врска, туку така, недела дена дали сме биле заедно, ништо сериозно. И зависи од тоа каков однос имаш со бившата и какво мислење има таа по оваа тема. И покрај тоа што ти е бивша треба да се запрашаш што мисли она и дали на неа ќе и пречи. Мој совет е немој, ама која сум па јас да кажувам дали да го направиш тоа или не, кога јас веќе сум го направила. :)

А во мојов случај немало зборење за мене меѓу нив двајца или па со некој трет од друштвото, ниту пак да се фалат дека биле со мене или не знам што. А тоа го знам затоа што и со двајцата сега сум многу добра другарка и сите тројца сме од исто друштво.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Ако гледаш од аспект за тоа дека неможеш да бираш кој ќе те привлекува и со кого ќе сакаш да бидеш - зошто да не.
Ако гледаш од аспект колку многу ниско ќе паднеш, и колку многу ќе повредиш некого кого си сакал/или само почитувал - дефинитивно не.

Јас го одбирам вториот.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Па, имало искри :) ама ништо озбилно, најдобра другарка на бившата е, а си ја сакам ко сестра :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Не е ништо невозможно и недостижно, а ни толку трагично како што го сфаќаат сите
Ама што е лично до мене јас не би се впуштила во такво нешто, пак ќе речам не дека е многу недостижно, али сепак, принцип.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
од толку многу, баш со другар/ка на бившите?? не би паднала под толку ниско ниво :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Largo

Полноправен Член
15 јануари 2013
90
97
18
Прво ниско е.....се испаѓа еве не можев со неа сеа со другарка и ќе се влечам.Второ незнам како би зигледало тоа кога седат сите заедно на маса и цело време се прилапуваат пред бившата...не викам дека не е воизможно зависи од повеќе фактори ама сепак не е убаво.