Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Останав без моето милениче.....
Те прибрав дома, зашто не сакав да те малтретираат дечиштата од улицата. Затоа што сакам мачки.
Плачам повеќе за тебе отколку за дедо ми.



Минатата недела кога бев болен, имав температура и не можев да мрднам од кревет, ти беше со мене. :place

Не сакам да ме сфатиш грешно, но... кога си имал температура мачето дошло при тебе само затоа што мачките се многу чувствителни на температура и секогаш одат кај „топли“ луѓе:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не сакам да ме сфатиш грешно, но... кога си имал температура мачето дошло при тебе само затоа што мачките се многу чувствителни на температура и секогаш одат кај „топли“ луѓе:)
Сигурно не отишло само поради тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Не сакам да ме сфатиш грешно, но... кога си имал температура мачето дошло при тебе само затоа што мачките се многу чувствителни на температура и секогаш одат кај „топли“ луѓе:)
Ми беше ладно......
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ми беше ладно......
Ти било ладно затоа што твојата температура била покачена.
Сигурно не отишло само поради тоа.
Мачките имаат малку емоционална интелигенција, но тоа не е доволно за да прават нешто такво.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Ти било ладно затоа што твојата температура била покачена.

Мачките имаат малку емоционална интелигенција, но тоа не е доволно за да прават нешто такво.
Не се согласувам со второво,моето маче не ја чувствуваше мојата температура дур трчаше по мојата кола дур јас се прибирав на кај дома.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Не се согласувам со второво,моето маче не ја чувствуваше мојата температура дур трчаше по мојата кола дур јас се прибирав на кај дома.
Реков дека имаат мала Емоционална интелигенција, тоа значи дека можат да се приврзат до оној кој ги негува, ги храни, ги гали... И моето кученце ми трчаше околу нозе кога ќе ме видеше и ми лаеше оддалеку за да го бркам. :(
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Реков дека имаат мала Емоционална интелигенција, тоа значи дека можат да се приврзат до оној кој ги негува, ги храни, ги гали... И моето кученце ми трчаше околу нозе кога ќе ме видеше и ми лаеше оддалеку за да го бркам. :(
Ти било ладно затоа што твојата температура била покачена.

Мачките имаат малку емоционална интелигенција, но тоа не е доволно за да прават нешто такво.
сега одлучи се,доволно е или не е доволно :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.