Секс - водење љубов

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
не е исто, секс е од онакој, сс некога и негде да задоволиш тија страсти
а водење љубаф е......мама и татоооо, ја и тијанааа ти и онааа, она и тј : ) капиш ? : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ♠ Таа Сум ♠

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
па не ти побарав јас :) па да ме одбијаш
прашав дали си имала однос до сега ???
па после ќе те прашам друго ;)
Не те одбив,ти одговорив на прашањето...ај кога ке го разбериш одговорот,постави ми го другото прашање,ако веке не мислиш дека си го знаеш одговорот.
Имам веке два три поста офф топик.
Ако некој нешто го интересира нека ме праша во соодветна тема
тука нема да одговорам.:)
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Исто е ама не е исто ;) Како што повеќето си мислам секс е онака само од шо ми било ќејф да си се изонадам, убаво ми било ама ипак немало некои јаки чувства кон тој што си бил/а, сум имала потреба де, е сега видење љубов како демек е нешто со тој што имаш силни чувства кон него, што го сакаш, те сака бла бла... ама па и со него не е секогаш водење љубов, и со него е некогаш секс, на пример у туш кабина ако се онадите сигурно нема да го наречеш водење љубов не? :rolleyes::zelen
 

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
177
180
643
behind you!
водењето љубов не мора секогаш да биде секс, или пак секогаш е секс (зависи што подразбирате вие од секс -дали само ако забавата заврши со оргазам)
сексот не е секогаш водење љубов (зависи од вашите убедувања дали по принцип мора да имате секс единствено само со саканата личност)
за мене секогаш сексот бил само секс, задоволување на страстите и потребите.. со сегашниот партнер научив дека сексот може да биде нешто многу повеќе:sreken , значи сексот од забава, си е секс, сексот од љубов е водење љубов... и сега ако си го прочитам постот :eek ...ваљда ќе разберете што сакав да кажам :)
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Не те одбив,ти одговорив на прашањето...ај кога ке го разбериш одговорот,постави ми го другото прашање,ако веке не мислиш дека си го знаеш одговорот.
Имам веке два три поста офф топик.
Ако некој нешто го интересира нека ме праша во соодветна тема
тука нема да одговорам.:)

љубовта и сексот се заемно поврзани по секој сексуален однос се лачи допамин хормон на задоволство кој уште повеќе ги поврзува партнерите (затоа после е тешко секоја една разделба со партнерот)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Потикната од постовиве во темата непристоен предлог

bobo,што е сексот уствари?

Секс. Полов акт меѓу двајца, не е потребно да се има чувства. ;)

Често пати сум се запрашала како другите размислуваат околу овие два изрази а тоа е причина плус за да ја отворам темава.
Ме интересира кое е вашето мислење,има ли разлика кога ке се каже секс или водење љубов,доколку постои која е?
Или тоа се само два различни начини на изразување а ефектот е ист?
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
32
Потикната од постовиве во темата непристоен предлог





Често пати сум се запрашала како другите размислуваат околу овие два изрази а тоа е причина плус за да ја отворам темава.
Ме интересира кое е вашето мислење,има ли разлика кога ке се каже секс или водење љубов,доколку постои која е?
Или тоа се само два различни начини на изразување а ефектот е ист?
Дефиницијата за сексот е сменета низ годините. Порано тоа бил интимен чин на љубов,сега доаѓа до границата на забава. Верувам дека ефектот е различен,затоа што сексот не е единствениот сегмент во водењето љубов.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor and melpomena