1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сонувавте денес?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Dea, 19 февруари 2012.

 1. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  1,983
  Допаѓања:
  3,139
  Добро ги толкуваш соништата, специфични беа и затоа побарав мислење од тебе, ти благодарам:)
   
  На malo и Prashina им се допаѓа ова.
 2. Traviesa

  Traviesa Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 јуни 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Најфилмски сон. Која акција човече. Барав пенкало во пустина и се најдов сред оаза. :D Летав и со хеликоптер и имаше лоши типови што не ми го даваа пенкалцето. Се боревме таму во хеликоптерчето. (punch) :rofl
   
 3. incule

  incule Истакнат Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  569
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Кошмари
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  725
  Пол:
  Машки
  Јас вчера не денес ја сонував @incule како дошла на собиранка ама не гледала од далеку со едно око како седиме,никој не ја приметува,а таа не гледа и не слуша се надевам дека на наредна ќе дојде за да не се појавува во сон?! :svirka(wave)
   
  На Ita му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Во сонот една жена ми бараше пари на заем,ја му реков дека немам.Таа продолжи да збори нешто и ја се исплашив прво,и се упатив кон влезот во зграда некоја.Таа одеше околу паркингот на зградата,не замина оттамо.
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  725
  Пол:
  Машки
  Ти од Битола си или од Крушево ?
  Сонот значи дека свекрвати нема да зависи од тебе,само не докажа каде отишла од паркингот,за да ти кажам дали ќе ти се меша кога ќе пружаш алишта ??
   
 7. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Таа идеше по мене и кажуваше нешто,после замина.Ја пак му реков дека немам сега пари да му позајмам.
  Иначе од Гостивар сум.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,072
  Допаѓања:
  925
  Пол:
  Женски
  Ептен интересен сон, кој сфатив дека ме потсети на многу филмови кои ги имам гледано.
  На крајот заврши со смрт за тие што треба. Никогаш не мислев дека толку добро би ракувала со пиштол, пушка и бомби :zelen(star).
  Многу крв и многу смрт... малку страшно ама возбудливо.
   
 9. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Јас , не сум сонила ништо денеска , меѓутоа пред 4, 5 дена , ако не е и више ... Си го сонував мојот виртуелен љубен , пошто јас сум у виртуелата зацепана , како ми кажува дека ме сака , толку бев недоверлива у сон , што веднаш на тоа одговорив дека лаже и сум го удрила нешо така беше, сум забораила, шо и да значеше тоа , во сон никогаш не ги гледам нивните лица, пошто не ги ни знам додуша , ама знам демек кој се. И толку се тие сонови како во јаве тоа да ти се дешава, станувам со тахикардии... :)
   
 10. incule

  incule Истакнат Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  569
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Хахаха на следна ќе дојдам
   

Сподели: