1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сонувавте денес?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Dea, 19 февруари 2012.

  1. Mystic

    Mystic Староседелец

    Зачленет на:
    31 август 2013
    Мислења:
    2,193
    Допаѓања:
    3,357
    Добро ги толкуваш соништата, специфични беа и затоа побарав мислење од тебе, ти благодарам:)
     
    На malo и Prashina им се допаѓа ова.
  2. Traviesa

    Traviesa Истакнат Член

    Зачленет на:
    8 јуни 2016
    Мислења:
    25
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Најфилмски сон. Која акција човече. Барав пенкало во пустина и се најдов сред оаза. :D Летав и со хеликоптер и имаше лоши типови што не ми го даваа пенкалцето. Се боревме таму во хеликоптерчето. (punch) :rofl
     
  3. incule

    incule Староседелец

    Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    652
    Допаѓања:
    101
    Пол:
    Женски
    Кошмари
     
  4. __Fenix__

    __Fenix__ Староседелец

    Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,707
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Машки
    Јас вчера не денес ја сонував @incule како дошла на собиранка ама не гледала од далеку со едно око како седиме,никој не ја приметува,а таа не гледа и не слуша се надевам дека на наредна ќе дојде за да не се појавува во сон?! :svirka(wave)
     
    На КоњчетоЅвончо му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bliznaci

    bliznaci Староседелец

    Зачленет на:
    29 јануари 2015
    Мислења:
    242
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Во сонот една жена ми бараше пари на заем,ја му реков дека немам.Таа продолжи да збори нешто и ја се исплашив прво,и се упатив кон влезот во зграда некоја.Таа одеше околу паркингот на зградата,не замина оттамо.
     
  6. __Fenix__

    __Fenix__ Староседелец

    Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,707
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Машки
    Ти од Битола си или од Крушево ?
    Сонот значи дека свекрвати нема да зависи од тебе,само не докажа каде отишла од паркингот,за да ти кажам дали ќе ти се меша кога ќе пружаш алишта ??
     
  7. bliznaci

    bliznaci Староседелец

    Зачленет на:
    29 јануари 2015
    Мислења:
    242
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Таа идеше по мене и кажуваше нешто,после замина.Ја пак му реков дека немам сега пари да му позајмам.
    Иначе од Гостивар сум.
     
    На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ѕвездичка

    Ѕвездичка Истакнат Член

    Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    967
    Пол:
    Женски
    Ептен интересен сон, кој сфатив дека ме потсети на многу филмови кои ги имам гледано.
    На крајот заврши со смрт за тие што треба. Никогаш не мислев дека толку добро би ракувала со пиштол, пушка и бомби :zelen(star).
    Многу крв и многу смрт... малку страшно ама возбудливо.
     
  9. Ѕид на плачот

    Ѕид на плачот Истакнат Член

    Зачленет на:
    20 септември 2016
    Мислења:
    209
    Допаѓања:
    101
    Пол:
    Женски
    Јас , не сум сонила ништо денеска , меѓутоа пред 4, 5 дена , ако не е и више ... Си го сонував мојот виртуелен љубен , пошто јас сум у виртуелата зацепана , како ми кажува дека ме сака , толку бев недоверлива у сон , што веднаш на тоа одговорив дека лаже и сум го удрила нешо така беше, сум забораила, шо и да значеше тоа , во сон никогаш не ги гледам нивните лица, пошто не ги ни знам додуша , ама знам демек кој се. И толку се тие сонови како во јаве тоа да ти се дешава, станувам со тахикардии... :)
     
  10. incule

    incule Староседелец

    Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    652
    Допаѓања:
    101
    Пол:
    Женски
    Хахаха на следна ќе дојдам
     

Сподели: