Саше Политико vs Јанко Бурек

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Најблиску до познанство ми е една модераторска епизода во која трупот не можеше да разбере прости правила на однесување кое секое дете би ги разбрало. Тоа беше пред неколку години пред да се "прослави" и уште тогаш ми беше јасно со какво тенеќе си имаме работа.

За Јанко и останатите мегафони не мора да трошиме зборови се е јасно. Овој не е ништо поразличен освен што е полуд.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Најблиску до познанство ми е една модераторска епизода во која трупот не можеше да разбере прости правила на однесување кое секое дете би ги разбрало. Тоа беше пред неколку години пред да се "прослави" и уште тогаш ми беше јасно со какво тенеќе си имаме работа.

За Јанко и останатите мегафони не мора да трошиме зборови се е јасно. Овој не е ништо поразличен освен што е полуд.

Ништо не разбрав од болдираново, кој каде што и како ...:frantic
Полуд или не, тоа е негово, барем не го храниш со секоја ставка на секоја фискална каде пишува ддв или со такса за струја или со било која давачка која јаде барем половина од просечни примања... и тоа како има разлика...
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Хаха, нема врска, модерирав форум и еден ден се регистрираше и почна да се расправа со дечурлана, се изначитавме лудории. Но тогаш такво однесување беше изненадувачко за новинар, а сега навикнавме.

Колку има разлика меѓу него и мегафоните ќе видиме кога ќе се променат улогите. За сега разликата е во лудилото и парите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Solstice and Saladin

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Хаха, нема врска, модерирав форум и еден ден се регистрираше и почна да се расправа со дечурлана, се изначитавме лудории. Но тогаш такво однесување беше изненадувачко за новинар, а сега навикнавме.

Колку има разлика меѓу него и мегафоните ќе видиме кога ќе се променат улогите. За сега разликата е во лудилото и парите.

Не знам како може постови на некој форум да се изедначат со јавно бранење на убиства, смрт на деца и корупција ама тоа е...се` е можно, само постои голема разлика меѓу актуелен злосторник и евентуално-можен злосторник во иднина...
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Двајцата, и сите нивни колеги, работодавци и божества, кинеско мачење капка по капка со мокрачата на напатениот народ. А после, на черечење...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Метаморф

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Не знам како може постови на некој форум да се изедначат со јавно бранење на убиства, смрт на деца и корупција ама тоа е...се` е можно, само постои голема разлика меѓу актуелен злосторник и евентуално-можен злосторник во иднина...
Кој изедначува било што? Јас ти зборувам за типот дека е отиден и дека не постои простор за респект кон забеган човек, барем не кај мене.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Јане бе пе*ерче си ја вработи жена ти во музеј за 40 000 бла бла бла...Не бе Саше тамам работа, те чека ти да му ја вработиш.Саше е очигледно исфрустриран од Кртот и му завидува шо има пристап до Грујиниот полов орган.Па Саше,да беа твоите на власт немаше ли ти да бидеш толку амбициозен,па да глеавме како ти вадиш спреј од педерушата?
Еве историски невозможен пример да земеме од неутрална перцептивна точка,дали во текот на овој век на ова парченце земја ќе има фер и уредни избори,слободен медиум,право на изразување,нормална просвета,нормално здравство,нормални демократски органи?-Њет.
Во земја каде што судовите и собранието се на власта апсурдно е да се бара фер плеј,тоа на Саше и истомислениците да им е јасно.На Јанко алал да му е,си јаде г*мна наместо бурекот,ама го зезале,ама го вреѓале по телефони-ич не се замара,си расте он,си зема дебело снопче колку него на крајот на месецот и ќис.И сеа шу прајме?Кај и да си новинар мора да го дудлаш...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
:kafe

Се` е до перцепција...
Не се разбираме некако... тој не е различен од нив затоа што цели кон истите “височини“. Во суштина се исти, сите се дел од истата хипокризија. Не го споредувам тоа што го прават во моментов. Тие лапаат пари, тој се глупира и проси по социјални мрежи. Ова што го пиша подолу во цитатот:
Не знам како може постови на некој форум да се изедначат со јавно бранење на убиства, смрт на деца и корупција ама тоа е...се` е можно, само постои голема разлика меѓу актуелен злосторник и евентуално-можен злосторник во иднина...
воопшто немав намера неговите излети со умот да ги споредувам со тоа што го прават мегафоните, за тоа мислам дека бев јасен на почетокот. Мојот став за Шаше не е само од негови форумски постови туку и од емисиите кои ги водеше на Алфа ми се чини, текстот за Игор Џамбазов и слични текстови на неговиот портал, постојаното плачење дека нема пари, дека никој не го играл итн...

Не забележав на почетокот дека темава е во Хумор и Сеир така да бааги сме ја отупеле. Ако има посериозни теми во иднина ќе пишам повеќе. Не ми се верува дека првите постови на новиов форум ги трошам на Саше и Јанко... (facepalm)