Саше Политико vs Јанко Бурек

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Видеата кажуваат се. Двајцава се дно дна на македонското новинарство :rofl
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Свашта бе :rofl :roflкоа се десило ова?
лол педеруша си носи и од неа вади спреј :rofl ко тротоарка некоја...
него дно е дно ама едново дно и неговата (верувам) еднакво наказна `лепша` половина ја плаќаме сите ние... а другово дно барем сам си бара чаре, со кловновски испади...

Во целава ситуација најмистериозно е тоа што некоја жена, некогаш и некаде дозволила да ја оплоди лик како Јанко... Што мора да се каже дека е приличен срам за женскиот род...не знам колку ружна и без самодоверба женска особа треба да биде за да се `спари` со екстремно грда мрсна топка...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Овие и двајцава да ги фатиш и да ги тепаш цел ден без престан. Тоа па педерчето спреј носи, свиња мрсна.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Свашта бе :rofl :roflкоа се десило ова?
лол педеруша си носи и од неа вади спреј :rofl ко тротоарка некоја...
него дно е дно ама едново дно и неговата (верувам) еднакво наказна `лепша` половина ја плаќаме сите ние... а другово дно барем сам си бара чаре, со кловновски испади...

Во целава ситуација најмистериозно е тоа што некоја жена, некогаш и некаде дозволила да ја оплоди лик како Јанко... Што мора да се каже дека е приличен срам за женскиот род...не знам колку ружна и без самодоверба женска особа треба да биде за да се `спари` со екстремно грда мрсна топка...
Не сум сигурен колку кловнов би можел да прави претстави да би им шетал на нерви на власта. Реално оние кои ги побиваат нив со факти ене ги гнијат во затвор, а овој шизово слободно шета и прави претстави.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Леле, ама зошто??? Ова не е ни за сеир веќе. (worried)
Таман човек ќе помисли дека го достигнале дното, тие се појавуваат со нови моронизми.
Овој па Саше, ко навиен со едни исти прашања, другион па дибек се крие наместо да му ја збибери една по нос ко таа жената што го плесна...дупло е поголем од кепецов. (facepalm)
Не знам ни зашто коментирам уствари...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Solstice and Saladin

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не сум сигурен колку кловнов би можел да прави претстави да би им шетал на нерви на власта. Реално оние кои ги побиваат нив со факти ене ги гнијат во затвор, а овој шизово слободно шета и прави претстави.

Има многу кои се против власта а кои не се во затвор...Not sure ама пред некое време мислам имаше дека го претепале овој Саше или беше некој друг не ми текнува...муабетот ми е колку сака некој нека биде кловн на своја сметка во морален поглед е неспоредливо со режимски остаток од абортус at any shape or form...
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Мое мислење е дека лудилото на Саше има многу малку врска, ако воопшто има, со било каков морал. Повеќе би рекол дека има врска со неостварени амбиции и желби. Тажната вистина е дека тој сака да биде Јанко, или Латас, или кој било друг што лапа државни пари, додека тој преживува од некакво порталче. Еден ден кога ќе порасне и тој сака да биде како нив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Solstice

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Мое мислење е дека лудилото на Саше има многу малку врска, ако воопшто има, со било каков морал. Повеќе би рекол дека има врска со неостварени амбиции и желби. Тажната вистина е дека тој сака да биде Јанко, или Латас, или кој било друг што лапа државни пари, додека тој преживува од некакво порталче. Еден ден кога ќе порасне и тој сака да биде како нив.

Не постои нешто кое нема врска со морал на светов а може и пошироко, во видеово сашета ја прозива свињата на морална основа :zelen
Околу тоа дека имал амбиции да стане како јанко не знам, такво тврдење имплицира познанство со наведениот лик или аматерска психоанализа, само што претпоставувам дека ако сакал можел да стане режимски чмаролижач како стотици и стотици `новинари` кои веќе го сториле тоа, десет години е пастирот на власт не е од вчера...

На сашета може да му се замери недостаток на основна култура или примитивизам што колку и да е одбивно сепак е даааалеку од мрсната топка со неговото 24/7 бранење и промовирање на режим, релативизирање и оправдување на убиства, корупција, криминал...за кое што е награден со државни пари...