Сакам да кажам/Сакам да прашам

15 декември 2014
13
14
3
Сакам да кажам дека полн послужовник со празни чинии никогаш не се носи со една рака. Освен ако си професионално отрпнат од кршење или слушаш Бобан Рајович, па животот и така ти е измет од гулаб.

Ве сакам сите на тревата.
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Сакам да кажам дека у животот на тие што си им помогнал да се вработат некаде и да бидат нешто кога ќе им побараш услуга никаде ги нема, е алал нека им е. Знам те пушко кад си пиштол била е работава
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Сакам да кажам дека луѓето станаа бедни чим паѓаат на една уцена од еден човек кој не ги цени
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Срање у Сиднеју,:frantic на сите тв-канали, њуз сајтови, портали и весници главна вест е тоа што некој лик убил две особи и го убиле во некој кафиќ во Сиднеј, Аустралија. Нашироко се известува за жртвите, кои биле што биле, која им била омилена боја...Не дека секоја насилна смрт не е трагична ама... not a single fuck would be given. Пред кратко време имаше тројно убиство и суицид во Злетово. Убицата дури бил посмртоносен од наведениот лик од Сиднеј за една жртва. Се сомневам дека австралиската јавност можела да се информира за настанот, бидејќи убиствата добиваат човечка димензија само ако се случат во Сиднеј. Или Филаделфија. Или Лондон. Скоро имаше настан каде 43 мексички студенти биле киднапирани и искасапени од страна на локална власт која ангажирала манијаци од Картелите да се справат со студентски протест...но тие не заслужиле да стигнат до насловни страни, бидејќи се родиле на погрешно место... so, yes, i dont. give. a fuck. about. Sydney.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ццц ниеден лајк да не се ставело бе, вие што мислевте зошто ве тагнав во темата за најфорумџии.
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Колку само се согласувам со постов. А сакам да не се согласувам.
Meѓутоа срцето ме заболе за дечињата од Пакистан. Во војната се е дозволено, ама напад на невини цивили, посебно ако се деца е нешто најмизерно и најгрдо што може некој да го направи. Видов еден пост на 9gag, а тоа дека најмалечките ковчези се најтешки. Уште ме ежат и насолзуваат тие зборови.
И пак повеќе се известува за нападот за Сиднеј (не дека е гола вода, ама во споредба со другово е далеку понеболно). Истото се случи пред некое време кога во исто време се случија "бомбашките" напади во Бостон а веќе следниот ден река од народ загина во Ирак. И пак сите pray for `Murica. Е затоа, затоа сум станата ваква, затоа веќе сум мртва за многу емоции. Затоа што цел свет е отиден по ѓаволите!
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
И ми вика „А ти демек посебна пошто не користиш ФБ ко секој човек? По три-четири дена ти требаат на порака да вратиш.“
Зошто?
Заради ова.
николче.png
И партиските полтрони.
И небитните информации кој што јадел, пиел, гледал и какал.
И Коста Бургов со крипи куклите и Пане Панев со Семе Синапово.
Па и ова (стварно не знам како ми се паѓаат овие, ама сигурно е некој знак :D ):
љољ.png
+ Слово против сектите
Е.
А ти демек немаш телефон ако ти е толку битна пораката. :^)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Сакам да кажам дека у животот на тие што си им помогнал да се вработат некаде и да бидат нешто кога ќе им побараш услуга никаде ги нема, е алал нека им е. Знам те пушко кад си пиштол била е работава

Ако помагаш, помагај од срце, ако правиш нешто и за истото чекаш возврат нема поента, ќе се разочаруваш нон стоп.

СДК Биди добар према сите и не очекувај ништо за возврат.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ако помагаш, помагај од срце, ако правиш нешто и за истото чекаш возврат нема поента, ќе се разочаруваш нон стоп.

СДК Биди добар према сите и не очекувај ништо за возврат.
И сите ќе те газат абе партали ќе те прават. Најубаво не се замарај, а ако ете треба да помогнеш прво происпитај си ја личноста што ти бара помош.