Tool

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Tool се чисто срање у боја. Не знам зошто сите ми ги форсират нешто у последно време коа не вредат ни за сува слива. Има стопати подобри и поспремни бендови од нив како на пример Аеросмит или 3 doors down.
 

Тој

Полноправен Член
3 март 2012
44
61
18
тул ги слушам веќе 2 ипол години
има еден бенд имаат соработка МЕЛВИНС
нешто слично на тул само со по тврди дисторзии...:)
ама исто и тие се многу добра бенд :)
Баш прееска прелистав неколку песни од овие и ми се допаѓаат вака на прв поглед. Да им видам само за што серат во текстовите па можеби ќе им симнам дискографија :)

Tool се чисто срање у боја. Не знам зошто сите ми ги форсират нешто у последно време коа не вредат ни за сува слива. Има стопати подобри и поспремни бендови од нив како на пример Аеросмит или 3 doors down.
Ако може образложи и дај причина. Оти обично јас кога сум против нешто кажувам зошто, да не испадне хејтање на празно
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Tool се чисто срање у боја. Не знам зошто сите ми ги форсират нешто у последно време коа не вредат ни за сува слива. Има стопати подобри и поспремни бендови од нив како на пример Аеросмит или 3 doors down.
окејјј е у право си со твое мислење
мое е да ти кажам како што кажав погоре....за тул да слушаш треба да си наслушан на бендови
( не велам дека сум наслушан ) али не се лоши тул
ти не ги слушаш океј си е брат....баш тие 2 бенда шо ги наброја мене не ми се свигаат...секој со свој вкус..:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Тој

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
окејјј е у право си со твое мислење
мое е да ти кажам како што кажав погоре....за тул да слушаш треба да си наслушан на бендови
( не велам дека сум наслушан ) али не се лоши тул
ти не ги слушаш океј си е брат....баш тие 2 бенда шо ги наброја мене не ми се свигаат...секој со свој вкус..:)
Јас колку што сум слушал дечко, ти немаш влакна на цело тело. Тул ги слушав едно време оти ми ги форсираа, ама како прво немаат врска од хармонија. Тој вокалот не знае да пее туку постојано само вриска и грола. Гитаристот асолно соло нема исвирено. За разлика од нив Аеросмит имаат направено музика која ќе се слуша со векови. Или на пример Bon Jovi имаат прекрасни солажи и хармониски ускладени. Тул не ги бива. А за ритмика да не прајме воопшто муабет.
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Јас колку што сум слушал дечко, ти немаш влакна на цело тело. Тул ги слушав едно време оти ми ги форсираа, ама како прво немаат врска од хармонија. Тој вокалот не знае да пее туку постојано само вриска и грола. Гитаристот асолно соло нема исвирено. За разлика од нив Аеросмит имаат направено музика која ќе се слуша со векови. Или на пример Bon Jovi имаат прекрасни солажи и хармониски ускладени. Тул не ги бива. А за ритмика да не прајме воопшто муабет.
глеј дечко напоменав горе дека ( и јас не сум изнаслушан ) никој не е да бидиме реални
пааа...кога ке видиме ти слушаш некаков вид на комерцијала брат
тул никогаш не испаднале како бон џови и се чепателе на бина....туку тоа го прават од душа...вокалот нивни
има завршено музичка академија и знае да свири на 4-5 интрументи не сум сигурен....гитаристот има ефекти кој нема никој да ги извади...во наредните 10 год.
кога веке спомнавме за слушање на музика.....тука брат никој не е изнаслушан верувај :);)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
глеј дечко напоменав горе дека ( и јас не сум изнаслушан ) никој не е да бидиме реални
пааа...кога ке видиме ти слушаш некаков вид на комерцијала брат
тул никогаш не испаднале како бон џови и се чепателе на бина....туку тоа го прават од душа...вокалот нивни
има завршено музичка академија и знае да свири на 4-5 интрументи не сум сигурен....гитаристот има ефекти кој нема никој да ги извади...во наредните 10 год.
кога веке спомнавме за слушање на музика.....тука брат никој не е изнаслушан верувај :);)
E зошто комерцијала? Ако е така и Тул се комерцијала. Сите што ги слушаш некаде се комерцијала тогаш. И Бон џови не се чепатат на сцена. Сеа што да прави кога е магнет за жени човекот.


РАТМ се друга работа. Они веќе не постојат.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
хахаха брат тебе некој ептен те има излажано..... па од бон џови,3 дорс даун покомерцијала е само џастин пипер ЛОЛ

него убаво можеш да си кажеш мене не ми се допаѓа тој вид на музика и готово,а на Тул се лоши.... никој не ти брани ако слушаш полесна поп музика