System Of A Down

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
не знам колку сте прочачкале ама ајде еве сепак. Откако се растурија како SOAD, Серџ направи свој соло проект, а после направи соработка со еден музичар (не ми текнува на името) Serart. Исто така гитаристот и тапанарот основаа бенд Scars on broadway. И едните и другите го фураат стилот на СОАД, ама сепак мене Серџ ми е омилениот лик таму.
Ех кога ќе ми текне, кога во 7мо одд. на среде училница со цимеров што ми е се качивме и ја пеевме Psycho на цел глас:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
............. бендот е гром, незнам дали има врска нивното потекло со нивната музика, но се ежзм кога ги слушам......:igra
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
soadkoncert.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: aleksvv

radioactive

Истакнат Член
14 април 2013
54
39
118
Комшиите баш и не се среќни кога ги слушам SOAD за викенди :giggle
 

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
413
663
31
Pax Terra
:D Еве ми ги омилените, иако е ковер Метропа SOAD искрено немаат повеќе потреба од издавање песни немаат ниту една промашена така да оставија музика за многу следни генерации :D